Rusza Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich!

   Organizowany w dniach 16-19 lipca 2015 r. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to sportowe wydarzenie, które na dobre zagościło w kalendarzu letnich imprez Kurortu Lądek-Zdrój. Tegoroczna edycja sportowych zmagań przybrała poważne rozmiary - z zebranych przez Organizatorów zgłoszeń wynika, że udział w biegach weźmie łącznie ponad 1500 zawodników!

   Dla sportowców przygotowano 7 tras o różnej długości, dla których starty przewidziane zostały pomiędzy najbliższym czwartkiem a niedzielą włącznie.

dfbg-16-07-2015_run1.jpeg

dfbg-16-07-2015_run2.jpeg

dfbg-16-07-2015_run3.jpeg

   Przez ten okres osoby przebywające w Lądku-Zdroju (zarówno biegacze jak i goście, kuracjusze, turyści oraz mieszkańcy) mogą liczyć na dodatkowe atrakcje związane z przeprowadzaniem tak wielkiego wydarzenia sportowego. W trakcie Festiwalu prowadzone będą bowiem bloki filmów biegowych, warsztaty z zakresu dziedzin sportowo-wytrzymałościowych, kiermasze odzieży i sprzętu sportowego oraz koncerty. Nie zabraknie również pikniku oraz licytacji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych z ośrodka w Piszkowicach (Ziemia Kłodzka). Dodatkowo w niedzielę jedna z tras – „Trojak Trail” - przybrała charakter biegu charytatywnego. Udział w nim zgłosiło już wiele znanych osób, tzw. VIP-ów, które pobiegną lądeckimi duktami wspierając tym samym podopiecznych piszkowickiej placówki.

Będzie więc gwarnie, będzie tłoczno, będzie się działo! - zapraszamy do Lądka Zdroju!

Szczegóły na temat wydarzenia (program, rodzaje i mapy tras, informacje): www.dfbg.pl