25 lipca 2015 r., o godz. 19:00, w Zamku na Skale w Trzebieszowicach, rozpocznie się - realizowany w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego - koncert operowy Christopha Willibalda Rittera von Gluck pt. „Chinki”.

W skali całego regionu będzie to niecodzienne wydarzenie, ponieważ do udziału w projekcie zaproszono wybitnych artystów - wystąpi m.in. gwiazda La Scali - tenor Krystian Krzeszowiak, jego żona Natalia Rubiś (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran) oraz dyrektor Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego – Magdalena Kulig (mezzosopran). O oprawę muzyczną zatroszczy się Wrocław Baroque Ensemble, która wystąpi pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Mając na uwadze rangę wydarzenia oraz ograniczoną liczbę miejsc na dziedzińcu Hotelu Zamek na Skale, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod nr tel.: 74 865 2000.

Organizatorzy planują udostępnić koncert dla szerszej publiczności - koncert będzie można zobaczyć i usłyszeć również w parku okalającym zamek, za sprawą telebimu i dodatkowego systemu nagłaśniającego.

Powyższy projekt został objęty patronatem honorowym m.in. przez Burmistrza Lądka-Zdroju – Romana Kaczmarczyka, który zapewnia chętnym (głównie kuracjuszom, turystom i mieszkańcom)  bezpłatny dojazd autokarowy z Lądka-Zdroju do Trzebieszowic.

Autokary wyjadą z uzdrowiskowej części lądeckiego kurortu - z ul. Orlej (obok Kriokomory 23 WSzUR) oraz z parkingu przy ul. Śnieżnej, o godz. 18:00 i 18:30.  Ich powrót planowany jest po spektaklu, ok. godz. 20:30.

Zapraszamy Państwa serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne! – Wstęp wolny!

chinki-07-2015_800.jpeg