Z polecenia Burmistrza Lądka-Zdroju od kilku tygodni trwają prace porządkowe wokół szczytu Trojaka (766 m n.p.m.), którego wierzchołek zdobiony m.in. skałką Trojan. Miejsce to jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych punktów widokowych lądeckiego Kurortu - prowadzi tędy międzynarodowy szlak turystyczny PTTK (E-3) oraz trasa spacerowa. W chwili obecnej dookoła skał usuwane są chore i powalone drzewa, które w ostatnich latach skutecznie też ograniczały widoczność z tego miejsca. Oprócz poprawy estetyki i widoczności zwiększyło się dzięki temu także bezpieczeństwo osób odwiedzających to miejsce. Powalone pnie zasłaniały bowiem występy i skalne rozpadliny, natomiast chory i suchy (lub powalony) drzewostan zagrażał ruchowi turystycznemu w tej okolicy. W tym miejscu pragniemy złożyć podziękowanie zespołowi pracowników Zarządu Budynków Komunalnych w Lądku-Zdroju za pomoc i zaangażowanie przy udostępnianiu tak atrakcyjnego miejsca.

 Docelowo gmina planuje montaż dodatkowego oznakowania dla znajdującego się na grzbiecie Trojaka ciągu skałek, a w miarę pozyskiwanych środków finansowych, przewiduje się montaż bezpiecznych stopni i przebudowę platformy widokowej na Trojanie.

   Mamy nadzieję, że zachodzące zmiany w przestrzeni lądeckiej przypadną Państwu do gustu - wyniki prowadzonych prac są już widoczne: oprócz poszerzonej panoramy okolicznych gór widocznych z Trojana, po raz pierwszy skałki na Trojaku widoczne są nawet z Borówkowej Góry (900 m n.p.m.)!

   Na potwierdzenie powyższych słów zamieszczamy poniżej fotografie zrobione w dniu 26 lipca 2015 r. ze szczytu wieży widokowej na Borówkowej Górze - zachodnie skałki na Trojaku są już doskonale widoczne!

borowkowa1-opis.jpeg

borowkowa-2-opis.jpeg