Nefro.jpeg
320 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek. Rejestracja zakończona.

Akcja NEFROTEST wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu kłodzkiego Dlatego organizatorzy: Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializ Fresenius, postanowili zwiększyć pulę badań. W wyznaczonych dniach  zarejestrowało się o więcej osób niż pierwotnie zakładano. Niedzielne badania to jednak nie koniec NEFROTESTU w Kłodzku i okolicach.
W ramach akcji skierowania na bezpłatne testy w kierunku chorób nerek dla osób powyżej  45. roku życia trafiły do lekarzy rodzinnych, parafii i  aptek. Jeżeli komuś nie udało się zarejestrować lub z jakiś powodów nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnej akcji ma jeszcze szansę otrzymać takie skierowanie (ważne do 15 listopada tego roku). Do rozdysponowania jest 5 tysięcy skierowań. Na badania z tym dokumentem nie trzeba jeździć do Kłodzka - testy można wykonać w kilku punktach pobrań zaznaczonych na skierowaniu.  Natomiast bezpłatne testy krwi u  zarejestrowanych osób odbędą się w niedzielę 6 września w Centrum Dializ Fresenius, które mieści się na terenie szpitala w Kłodzku, za lądowiskiem dla helikopterów, przy ulicy  Szpitalnej.
„Cieszymy się, że akcja wzbudziła tak duże zainteresowanie.  Mam nadzieję, że dzięki naszej kampanii informacyjnej i niedzielnej akcji, przypomnieliśmy mieszkańcom powiatu o konieczności badań profilaktycznych i zachowań prozdrowotnych.” - mówi lek. med. Katarzyna Siewiera, dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Kłodzku.

NEFROTEST – największa w Polsce akcja bezpłatnych badań przesiewowych nerek
Nefron wraz z regionalnymi partnerami zorganizował do tej pory 54 NEFROTESTy na terenie całego kraju. Do tej pory badaniu poddało się  ponad 40  tysięcy osób.  I jak dotąd jest to największe w Polsce badanie przesiewowe nerek. Badanie w ramach  NEFROTESTu potwierdziło alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3 %  z blisko 40 tysięcy przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek.  Badania trwają już szósty rok. Pierwsze odbyło się w Światowym Dniu Nerek w 2010 roku (11 marca w Świebodzinie). To przełom w myśleniu o chorych na nerki w Polsce. Dotąd na podstawie danych z innych krajów, tylko szacowaliśmy liczbę osób, które mogą cierpieć na przewlekłą chorobę nerek. Teraz mamy już pewność, choroby nerek, choć na co dzień tak rzadko się  o nich pamięta, dotyczą 4 milionów Polaków - mówi  prof. Marian Klinger, Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii i patron naukowy NEFROTESTU.

Dodatkowe informacje w załączonym pliku.
PDFDodatkowe informacje nt kampanii NEFROTEST.pdf

Nefro_stopka.jpeg