Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania „Wykonanie boisk sportowych w ramach budowy kompleksu „MOJE BOISKO – ORLIK 2012 wraz z budynkiem zaplecza socjalnego w Lądku zdroju przy ulicy Polnej.
 Dzięki realizacji zadania w Lądku-Zdroju powstanie bardzo nowoczesny kompleks sportowy. Będzie to kompleks ogólnodostępny. Będą mogli z niego korzystać mieszkańcy: zarówno ci starsi jak i młodsi, ale też goście odwiedzający Lądek.

Kompleks sportowy obejmować będzie:
· Boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 30,00m x 62,00m - powierzchnia 1860,00m2 .
· Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19,10m x 32,10m - powierzchnia 613,11m2 . Boisko wyposażone będzie w kosze do piłki koszykowej a także w słupki do piłki siatkowej.
· Budynek zaplecza socjalnego o powierzchni zabudowy 97,30 m2, w którym znajdować się będą między innymi szatnie i toalety.
· Sztuczne oświetlenie boisk i terenu
· Pełne ogrodzenie wraz z piłkochwytami

Kompleks położony będzie przy ul. Polnej, w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącego. Jest to teren na tyle oddalony od zabudowy miejskiej, że grające w piłkę dzieci i młodzież nie będą nikomu przeszkadzać. Jednocześnie jest on wyeksponowany a więc z daleka widoczny. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo. Ważne, szczególnie dla najmłodszych sportowców jest to, że „Orlik” będzie położony w środku miasta, więc blisko będzie to i z „rynku” i ze „zdroju”.
Budowa nowoczesnego kompleksu sportowego rozwiąże jeden z ważniejszych problemów dla dzieciaków: brak miejsc, gdzie bezpiecznie można grać w piłkę.

W przyszłości, dzięki dużej rezerwie terenu możliwa będzie rozbudowa kompleksu sportowego o kolejne atrakcje jakich oczekują dzieci i młodzież np. skatepark czy lodowisko.

Kazimierz Szkudlarek
Burmistrz Lądka-Zdroju
Pzt_Orlik_Lądek_2.jpeg