Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej fotorelacji z XI. Spotu Kłodzkiego Ruchu Klasyków, tj. zlotu-spotkania fanów pojazdów klasycznych (w tym także zabytkowych), który miał miejsce na lądeckim rynku.

   W organizację wydarzenia włączyli się spontanicznie lądeccy gestorzy. Dzięki uprzejmości Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. oraz Hotelu "Mir-Jan" Spotowicze, którzy wzięli udział w konkursach o tematyce związanej z automobilizmem [np. wkręcanie i wykręcanie świecy na czas, quiz wiedzy motoryzacyjnej], mogli liczyć na ciekawe nagrody. Oprócz "spotowych" statuetek zwycięzcy otrzymywali pakiety promocyjne (dla 2 osób każdy) z bonami upominkowymi pozwalającymi na skorzystanie w najbliższym czasie z kąpieli oraz zabiegów SPA w naszym Kurorcie.
Dla załogi przybywającej z najodleglejszej od Lądka-Zdroju miejscowości (w tym przypadku obsada taksówki MPT - Fiata 125p) właściciel Hotelu "Mir-Jan" ufundował ponadto weekendowy pobyt dla 2 osób do wykorzystania do końca przyszłego roku - jest więc szansa, że "taksówkę" zobaczymy wkrótce raz jeszcze...

   W tyle nie pozostali także właściciele przyrynkowych kafejek i pizzeri, którzy na czas trwania wydarzenia wprowadzili do swego menu specjalne - promotoryzacyjne - pozycje i to w mocno obniżonych cenach! Ktokolwiek zjawił sie w niedzielny dzień na lądeckim rynku mógł skosztować m. in.: mega-pizzę o nazwie "Felga Stefana" [Pizzeria "Abakus"], pyszny, kojący warsztatowe głody "SERVICE'rnik" [Kawiarnia Artystyczna "Dom Klahra"] czy choćby "oponiarski" kawowy zestaw "MICHELIN" [Cafeteria "Cafe Toch"].
Pośród nagród znalazła się także nagroda Burmistrza Lądka-Zdroju - ta powędrowała do najoryginalniej (wg jury Spotu) ubranej osoby w stosunku do charakterystyki pojazdu, którym ta osobo przybyła na Spot.

   Warto zaznaczyć, że oprócz prezentacji swoich - często "wychuchanych" - wehikułów, uczestnicy spotu kwestowali także na rzecz chorej mieszkanki Lądka-Zdroju - Klaudii W., zbierając wolne datki na leczenie 16-latki. Zebrane datki zostały przekazane na ręce nastolatki pod koniec prezentacji pojazdów, z życzeniami rychłego powrotu do zdrowia. Tym, którzy dorzucili swój wkład do "puchy", a tym samym wsparli tak szczytną inicjatywę - serdecznie dziękujemy!

   W imieniu Organizatorów wydarzenia - Kłodzkiego Ruchu Klasyków oraz Burmistrza Lądka-Zdroju - pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania dla tych, którzy wsparli przeprowadzenie powyższej imprezy, w szczególności słowa uznania kierujemy do właścicieli firm lub osób, m. in. do:
- Andrzeja Sikorskiego oraz Gracjany Tur (Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju),
- Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.,
- Pizzerii "Abakus" w Lądku-Zdroju,
- Kawiarni Artystycznej "Dom Klahra" w Lądku-Zdroju,
- Cafeterii "Cafe Toch" w Lądku-Zdroju,
- Hotelowi "Mir-Jan" w Lądku-Zdroju,
- Piekarni "Marcela" w Lądku-Zdroju,
- Łowiska i Smażalni Pstrąga "Biskupie Stawy" w Lądku-Zdroju,
- Oddziału "Bialskiego" PTTK w Lądku-Zdroju.

Nasze Gratulacje!

tekst i foto: Grzegorz Szczygieł