narty_ladek.jpeg

Stacja Narciarska Lądek-Zdrój jest rodzinnym ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600 m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120 m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest zaledwie ok. 300 m.

Zawsze aktualne informacje na stronie www.narty.ladek.pl

mapka stacja ladek.jpeg

W Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój pracują trzy nowoczesne wyciągi:

  • wyciąg orczykowy firmy Doppelmayr przepustowości 1200 os/h, długości ok. 600m.
  • wyciąg talerzykowy firmy Elster o przepustowości 800 os/h, długości ok. 400m.
  • wyciąg - krzesło czteroosobowe Doppelmayr o przepustowości 2400 os/h, długości ok. 350m.
  • wyciąg babylift długości ok. 80m.
  • wyciąg wyrwirączka długości ok. 120m.

 

Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno zachodniej stronie góry Trojak panują tam wyśmienite warunki śniegowe. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano trzy trasy zjazdowe - dwie z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie) oraz jedna dla bardziej wymagających (czerwona).

Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie metalo-halogenowe o mocy 15 KW, dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora. Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on aż z 13 hydrantów i 15 armat rozmieszczonych na wszystkich trasach. Aby trasy były przygotowane perfekcyjnie do szusowania, na stoku pracuje dwa ratraki Kassbohrer TB300.

Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia nart posiadająca ok. 400 kompletów. Wyposażona jest również w stanowisko serwisowe nart. Wypożyczalnia pracuje codziennie w godzinach od 9.00-22.00. W wypożyczalni znajduje suszarka do butów i profesjonalny program do obsługi wypożyczania nart.

Na terenie ośrodka znajduje się restauracja, z 120 miejscami siedzącymi, w której serwowane są ciepłe posiłki i napoje. Bliskość centrum Lądka Zdroju sprawia - iż pasjonaci białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji pobliskie hotele, pensjonaty, domy gościnne, gdzie mogą się zatrzymać i zjeść coś ciepłego. A po udanym szusowaniu mogą wybrać się na podbój Lądka Zdroju, który jest jednym z najbardziej malowniczych kurortów w Polsce.

Zawsze aktualne informacje na stronie www.narty.ladek.pl