Wędkarze z okazji tak znakomitego święta zaprosili gości i członków w dniu 19 kwietnia 2009 r. na stawy przy ul. Mickiewicza na zawody i poczęstunek. Wręczono pamiątkowe medale i dyplomy. W uroczystości uczestniczył Kazimierz Szkudlarek, Burmistrz Lądka Zdroju, który złożył Panu Prezesowi Włodzimierzowi Kałuży i wszystkim członkom Koła PZW gratulacje z okazji jubileuszu działalności, podziękował za pomoc w oczyszczaniu Białej Lądeckiej i wyraził uznanie za dbałość o teren stawów i stworzenie pięknego miejsca do rekreacji.
 Z okazji jubileuszu przeprowadzono zawody wędkarskie w różnych kategoriach. W dniu 18.04.2009 na rzece Białej Lądeckiej (na terenie miasta) odbyły się zawody muchowe. –Startowało 17 zawodników, a najlepsi okazali się:
I - Ryszard Onyszkiewicz (Bystrzyca Kłodzka); II - Sławomir  Kułak (Świdnica); III - Przemysław Jaworski (Kłodzko). Z Koła PZW Lądek Zdrój najlepsi byli Grzegorz Kołecki i Dawid Jakobsze. Natomiast w dniu obchodów 60-lecia na stawach PZW  w Lądku Zdroju przy ulicy Mickiewicza odbyły się  wędkarskie zawody spławikowe. W kategorii juniora zwyciężył Hoszko Krystian a w kategorii seniora: I - Niewiadomski Zenon, II - Hołda Arkadiusz, III - Statkiewicz Wojciech. Wszyscy zostali obdarowani nagrodami wędkarskimi i użytecznymi od różnych sponsorów z terenu Ziemi Kłodzkiej, które wręczył Prezes Koła -  Włodzimierz Kałuża.

Z okazji 60-lecia Koła PZW podziękowania i dyplomy wręczył też Piotr Kozlowski, Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Lądku Zdroju.

 ODZNACZENI PRZEZ STRAŻ RYBACKĄ LĄDEK ZDRÓJ

1 - pośmiertnie - Władysław Kozłowski
2 - pośmiertnie - Jan Bukowski

WYRÓŻNIENI DYPLOMAMI S.S.R

Bogusław Sergiel, Bogdan Dołba, Edward Łabowicz  dyr. firmy „balsax”, Jan Polak, Sylwia Gogouska Dyr. firmy „Media Forum”, Jan Ineksiak, Waldemar Sosiński, Zdzisław Milczarek, Grzegorz Czwartos, Kazimierz Szkudlarek, Leszek Pazdyk, Zbigniew Strzelecki, Piotr Bartków – z Rodziną, Adam Rodak, Panie z Galerii Muzealnej, Wacław Kuczyński Komendant s.s.r, Zdzisław Malec, Pusia z Rodziną, Zwierzak z Rodziną, Arkadiusz Hołdy z Rodziną, Włodzimierz Kałuża, Zdzisław Skubała z Rodziną, Czesław Krajewski, Franciszek Lech, Wojciech Statkiewicz, Józef Ineksiak, Tadeusz Krysman, Beata Kozłowska, Zenon Niewiadomski, Wiktor Markiewicz – z rodziną, Józef Praczyk, firma „Rema”, Łucja Emeryk, Rafał Diug, Jan Gromala Prezes Okręgu, Sylwia Orłowska  dyr. Okręgu, Agata Kozłowska, Joanna Maskiewicz, Beata Leszczowa, Katarzyna Okoniowa, Mirosława Karpiowa, Małgorzata Bednarek, Zbigniew Strelc, Elżbieta Praczyk z Rodziną.

Na podst. Inf. Prezesa W. Kałuży
M. Bednarek
kwiecień 2009
CIMG5275.jpeg