Od 10 do 12 lipca gościliśmy w gminie Lądek Zdrój Wędrowny Teatr Bajek. Aktorzy z Akademii Wyobraźni przedstawili spektakle w lądeckich wsiach: w piątek o godz. 11.00 w Radochowie na placu festynowym „O Ignacym, który nie lubił szkoły”, 11 lipca w sobotę o godz. 11.00 w Skrzynce „Księżniczka na ziarnku grochu” i w niedzielę 12 lipca na placu festynowym w Konradowie „O tym jak Bieda tańczyła”.
Przedstawienia poprzedziły krótkie warsztaty teatralne. Bowiem projekt Akademii Wyobraźni opierał się na czynnym zaangażowaniu dzieci w spektakl. Rozdzielono role, rekwizyty, omówiono scenariusz i dopiero po krótkich warsztatach powstało przedstawienie, które można było zaprezentować widzom – innym dzieciom i dorosłym. Możliwość „zagrania” postaci w teatrze, kontakt z rekwizytami, z prawdziwymi aktorami, którzy udzielali wskazówek z pewnością stanowił przeżycie zapadające w pamięć. Magii teatru poddali się też dorośli widzowie, którzy reagowali na równi z dziećmi śmiechem lub wzruszeniem.
Ideę teatru, którzy przyjeżdża do ludzi nawet do wsi oddalonych od głównych traktów, wsparło finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju. 

23 lipca 2009 r.
Małgorzata Bednarek
CIMG6569.jpeg
CIMG6572.jpeg