Podczas trzech letnich tygodni od 18 lipca do 8 sierpnia proponujemy wiele koncertów w lądeckim amfiteatrze, Kawiarni Zdrojowej, urokliwym kościółku w Lutyni, w Zamku Na Skale, ale i w holu „Wojciecha”, w Chacie góralskiej Geovity i w kawiarni Willi Elysium. Na naszych oczach (i uszach) odradza się tradycja zdrojowego muzykowania, co stanowi naturalny element kuracji zdrojowej, jej uzupełnienie muzykoterapią. Ale nie tylko to stanowi o wartości Lądeckiego Lata Muzycznego: dzięki obecności muzyki w Lądku, wielu gości uzdrowiska, a i stałych mieszkańców także mimo woli nieraz albo z przypadku bierze udział w wydarzeniach muzycznych, z którymi gdzie indziej by się nie zetknęli. Z kolei wiele osób decyduje się na wypoczynek w Lądku właśnie ze względu na Lato Muzyczne, na spotkania z wokalistami i instrumentalistami znanymi z ubiegłych lat, którzy wzbudzili szczególną sympatię widowni!
W pierwszym tygodniu LLM w dniach 18 - 25 lipca wystąpili: Renata Drozd – sopran, Patrycy Hauke – tenor (był do 20 lipca),  Arkadiusz Dołęga - tenor, Beata Musialska – fortepian, Adam Musialski – skrzypce. W drugim tygodniu występują: Małgorzata Lasota – sopran, Magdalena Schoppa – fortepian, ks.dr Paweł Sobierajski – tenor, Duo Guitar Clasic: Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński. W trzecim tygodniu, 1- 8 sierpnia będziemy gościć w Lądku-Zdroju:  Jolantę Kremer – sopran, Beatę Witkowską-Glik – sopran, Michała Musioł – tenor (dojedzie 3 sierpnia), Grażynę Griner – fortepian. Wszystkie koncerty prowadzi Jacek Woleński, którego wiedzę muzyczną i swobodę jej przekazania podziwia publiczność od początku tej imprezy.
Organizatorem LLM jest Gmina Lądek Zdrój i Centrum Kultury i Rekreacji, a wspomagają to kulturalne przedsięwzięcie: Zamek na Skale w Trzebieszowicach, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., CKR Geovita,  Willa Elysium, Hotel Lido, Kawiarnia Zdrojowa.
Zapraszamy do udziału w koncertach. Szczegółowy wykaz koncertów na plakatach i w internecie:
www.ladek.pl

27 lipca 2009
Małgorzata Bednarek

 noq.jpeg