Ulice Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego patroluje nowy radiowóz zakupiony wspólnie przez dwa samorządy i policję. WARTOŚC RADIOWOZU – 60.573 zł, rok prod. 2009 r.,  pieniądze na zakup przekazały gminy Lądek Zdrój i Stronie Śląskie
Uroczyste przekazanie nowego radiowozu odbyło się w środę 12 sierpnia 2009 r. na lądeckim rynku. W uroczystościach uczestniczyli burmistrzowie z Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego: Kazimierz Szkudlarek i Zbigniew Łopusiewicz, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku podkomisarz Jacek Wysocki i zaproszeni goście. Po przekazaniu symbolicznych kluczyków radiowóz został poświęcony przez ks. Prałata Marka Połochajłę.
Komenda powiatowa policji w Kłodzku posiada już 19 radiowozów oznakowanych zgodnie z wymogami stawianymi przez Unię Europejską. Pomalowane są one na kolor srebrny. Ponadto, radiowozy są oznakowane pasem barwy niebieskiej, odblaskowej, z dodatkowymi prostokątnymi elementami białej folii odblaskowej, umieszczonymi na górnej i dolnej krawędzi pasa. Odblaskowy napis POLICJA widnieje po obu stronach pojazdów na niebieskim pasie wyróżniającym, a także na pokrywie silnika.
Na podst. Inf. KPP w Kłodzku
CIMG6894.jpeg