ZAPROSZENIE
na odsłonięcie pamiątkowej tablicy
na wspólne spotkanie polsko-czeskich
obywateli na Borówkowej Górze.
Uroczystość odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 13.00, pod honorowym patronatem Miasta Javornika, Rzymsko-Katolickiej Parafi w Travnej, Nadleśnictwa Lasów Czeskiej Republiki w Javorniku, a ich polskich odpowiedników.
Program: - 13.00 rozpoczęcie uroczystości i odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci ks.Stefana Witczaka, wystąpienie przedstawicieli rwegionu z Czech i Polski ,przy udziale polskich i czeskich myśliwskich trębaczy, poświęcenie krzyża - wspólne przyjacielskie spotkanie, podczas którego wystąpią polscy i czescy sygnaliści myśliwscy 
Wjazd osobowymi autami do lasu jest zezwolony od starej celnicy w Travnej na parking, na „Lotnisku”. Dla osób starszych wahadłowy wyjazd na górę zapewnia OSP w Javorniku.

Bufet obficie zaopatrzony!

Kilka słów o ks.Stefanie Witczaku: Ks.Stefan Witczak był lubianym i znanym a przedwcześnie zmarłym polskim księdzem, który był proboszczem w Nowym Gierałtowie. Był wybitną osobowością nie tylko jako ksiądz, ale był także aktywnym myśliwym, znawcą myśliwskich tradycji, organizatorem hubertskich mszy świętych, miłujący tutejszą przyrodę, znawcą myśliwskiej muzyki, i nicjatorem odnowienia kaplicy we Wrzosówce pod Borówkową Górą, która jest pod wezwaniem św. Floriana – patrona strażaków i propagatorem przyjaźni polsko – czeskiej. Na tym miejscu chcemy sobie przypomnieć prawdziwość motta jego życia : „Milość do Boga, miłość do człowieka i przyrody nie zna granic” Między swoimi przyjaciółmi, do których należą polscy i czescy leśnicy i myśliwi, nosił przydomek  „Kruszynka”.

                                                                    Serdecznie zapraszają organizatorzy