W niedzielę 23 sierpnia odbyły się Zawody Muchowe o Puchar Dyrektora Okręgu Wałbrzych, Pani Sylwii Orłowskiej. Do Lądka zjechało 14 drużyn z całego okręgu, ogółem 42 zawodników. Po całym dniu łowienia zawodnicy spotkali się przy stawach PZW przy ul. Mickiewicza. Podczas uroczystości zakończenia zawodów odznaczono strażników Społecznej Straży Rybackiej za długoletnią służbę.
Odznaczeni zostali: Złotą Odznaką – Piotr Kozłowski z Lądka Zdroju (18 lat służby) i Jan Gromala z Głuszycy (18 lat służby), Srebrną Odznaką – Wacław Kuczyński z Nowej Rudy (13 lat służby), Piotr Chołota z Ząbkowic Śląskich (15 lat służby), Andrzej Polak z Kłodzka (13 lat służby), Eugeniusz Zalega z Ząbkowic Śląskich (17 lat służby), Brązowa Odznaka – Józef Praczyk z Lądka Zdroju (7 lat służby), Zdzisław Malec z Nowej Rudy (6 lat służby), Rafał Diug z Nowej Rudy (6 lat służby).
W zawodach indywidualnych zwyciężył Jan Adamów z Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce zajął Sławomir Kułak ze Świdnicy, trzecie miejsce wywalczył Kazimierz Zborowski z Bystrzycy Kłodzkiej. W Klasyfikacji drużynowej najlepsza w zawodach była drużyna Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce zajęła Świdnica Miasto, trzecie – Pionier Wałbrzych.
Organizatorzy bardzo dziękują sponsorowi Krzysztofowi Borowczykowi za ufundowanie nagród oraz stałe wspieranie dzieci i koła PZW Lądek Zdrój. Dziękujemy także Wiktorowi Markiewiczowi za jego ciężką pracę w utrzymaniu estetyki stawów, które są chlubą naszego okręgu. Dziękujemy także dziewczynom Galerii Muzealnej i Informacji Turystycznej za wydrukowanie ogłoszeń i dyplomów oraz ich opracowanie.
31 sierpnia 2009 r.
Dowódca Społeczny Straży, Piotr Kozłowski