Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci, Burmistrz  przekazał Dyrektorom Szkół Podstawowych, Gimnazjum oraz Przedszkola opaski odblaskowe. Zgodnie z kodeksem przepisów ruchu drogowego dzieci w wieku do 14 lat poruszając się w obszarze niezabudowanym powinny nosić elementy odblaskowe. Jeśli takowych nie mają, to rodzice mogą zostać obarczeni karą grzywny.
Elementy odblaskowe sprawiają, że kierowca widzi pieszego już z odległości 150 m - 200 m. Bez tych odblasków pieszy widoczny jest z 40 m - 50 m. Gdy kierowca jedzie z prędkością 70 kilometrów na godzinę i zahamuje, to pieszy bez elementów odblaskowych, nie ma większych szans na uniknięcie wypadku drogowego. Zwłaszcza teraz, kiedy jest szaro na dworze, pada deszcz lub śnieg i widoczność jest ograniczona. A warto pamiętać, że gdy droga jest mokra, to światła samochodu ulegają rozproszeniu i kierowca może nie zauważyć osób bez elementów odblaskowych idących poboczem.
Problem nie dotyczy samych pieszych. Gro rowerzystów jeździ bez świateł przy rowerze. Stwarzają w ten sposób ogromne zagrożenie. Oni też powinni zakładać elementy odblaskowe, oświetlić swój rower, w przeciwnym razie będą płacić mandaty karne. Bardzo prosimy rodziców, by zwracali uwagę, czy dzieci szczególnie rano i późno po południu – gdy widoczność jest gorsza nosiły opaski odblaskowe. To dla ich bezpieczeństwa!

19 listopad 2009