W dniach 19-20 grudnia 2009 r. na lądeckim rynku z inicjatywy burmistrza Kazimierza Szkudlarka zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Gmina zakupiła 9 stoisk, które przekazano do CKiR, do wykorzystania podczas festynów przy organizacji imprez takich jak jarmarki, obchody Dnia Patrona, dożynki. Mimo fatalnej aury, kilkunastostopniowych mrozów podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zaprezentowali się na stoiskach:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszowicach – z pysznymi wypiekami
- Szkoła Podstawowa w Trzebieszowicach pod opieką pani Agaty Danik – ozdoby świąteczne
- Świetlica “ Promyk Dnia” w Stójkowie – ozdoby świąteczne
- Gimnazjum Publiczne w Lądku Zdroju pod opieką pani Agaty Busz – ozdoby świąteczne
- Zawal Karol - oscypki, artykuły góralskie, biżuteria z minerałami
- Zofia Derylak z Radkowa – origami
- Kawiarnia “Maleńka” - właścicielka, pani Agnieszka Więcek w przebraniu mikołaja częstowała pierogami i barszczykiem oraz sprzedawano rozgrzewający napój
- Sołectwo Kąty Bystrzyckie z panią sołtys Dorotą Kuczwalską na czele nęciło pachnącym bigosem, nalewkami i ozdobami świątecznymi
- PPH Kares ze Stronia Śląskiego – firma pana Krzysztofa Kulbickiego z bombkami
Burmistrz Szkudlarek zamówił na 20-tego grudnia o godz. 12-tej Mszę Św. w intencji Mieszkańców i Gości Lądka Zdroju, po której wszyscy uczestnicy przeszli na rynek miasta. Zgromadzonym mieszkańcom burmistrz Szkudlarek złożył życzenia spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia. Życzenia w imieniu swoim i marszałka Marka Łapińskiego złożył Zbigniew Piotrowicz, radny Sejmiku Dolnośląskiego. Odbyło się wręczenie nagród w konkursie na szopkę bożonarodzeniową (rozstrzygniecie zamieszczamy poniżej). Poświęcono też szopkę lądecką, którą wzbogacono w tym roku o rzeźby trzech króli. Mimo przenikliwego mrozu panował świąteczny nastrój. Zebranych rozgrzewał też barszczyk ufundowany przez burmistrza Szkudlarka a przygotowany i podawany przez pracowników Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.
Słowa podziękowania należą się też najmłodszym, którzy długo pracowali nad przygotowaniem programów artystycznych. W sobotę Pracownia teatralna CKiR Szklani Ludzie pokazała spektakl jasełkowy a w niedzielę zaśpiewały “Lądeckie Wiolinki”, zespół CKiR prowadzony przez niezastąpioną panią Dorotę Wieczorek i z jasełkami przyjechały dzieci ze świetlicy “Promyk Dnia” z Konradowa.
Pomocą przy montażu szopki posłużyli: pan Jan Kotara, Pracownicy ZBK, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lądeckiej, Pani Maria Wiertelak i Pan Góral (wypożyczenie zwierząt), Pani Ewa Zadora (pomoc i opieka nad zwierzętami), pan Zbigniew Toch (przewóz zwierząt), pan Józef Rudnicki (nocowanie zwierząt). Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie jarmarku, szopki i spotkania składam serdeczne podziękowania w imieniu burmistrza Kazimierza Szkudlarka. Również pracownikom Centrum Kultury i Rekreacji, które zajmowało się całością spraw organizacyjnych.
DOCRozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową.doc

Małgorzata Bednarek
dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji

DSC_4615.jpeg DSC_4618.jpeg DSC_4620.jpeg DSC_4621.jpeg
DSC_4622.jpeg DSC_4624.jpeg DSC_4629.jpeg DSC_4635.jpeg
DSC_4642.jpeg DSC_4644.jpeg DSC_4649.jpeg DSC_4661.jpeg
DSC_4667.jpeg DSC_4686.jpeg DSC_4690.jpeg DSC_4692.jpeg
DSC_4695.jpeg DSC_4698.jpeg DSC_4700.jpeg
zdj. A.Toch
grudzień 2009