logotypy_ue.jpeg

Miło Nam poinformować, że w ubiegłym roku dostaliśmy dotację między innymi na rewaloryzację Parku Jana Pawła II, Parku 1000-lecia oraz ul. Cienistej. Dofinansowanie to wynosi blisko 6 milionów złotych. Inwestycja ta jest wynikiem współpracy zarówno mieszkańców i urzędników ale także  Gości odwiedzających Nasz kurort. Od lat, zarówno mieszkańcy jak  i odwiedzający Nas kuracjusze, turyści, zgłaszali konieczność odnowienia naszych parków zdrojowych, ponieważ ich wygląd wyraźnie odbiega od tego co oferują inne uzdrowiska. Nie byliśmy głusi na owe wskazania i uczyniliśmy wszystko aby wreszcie spełnić zgłaszane projekty czy postulaty.
 W tym roku wykonamy dawno oczekiwaną przebudowę ul. Cienistej oraz rewaloryzację parku Jana Pawła II. W pierwszej kolejności na ul. Cienistej Zarząd Budynków Komunalnych wymieni sieć wodociągową – jest to element kompleksowego działania w wyniku którego przed położeniem nowej nawierzchni zostanie położona nowa sieć dzięki czemu ograniczymy ryzyko wykonywania tej samej pracy dwa razy, a tym samym zaoszczędzimy Nasze gminne pieniądze. W piątek 26 marca zostaną otwarte oferty przetargowe na wykonanie wspomnianej  nawierzchni. Planujemy, że wykonawca rozpocznie prace jeszcze w kwietniu.
 Trwa również rozstrzyganie przetargów na wykonanie nowych nawierzchni chodnikowych w parku Jana Pawła II a także na nowe oświetlenie. Dołożymy wszelkich starań aby te prace rozpoczęły się również w miesiącu kwietniu.
 W tym roku planujemy zlecić wykonanie nowej fontanny przy ul. Ostrowicza oraz systemu nawadniania. Przy tej okazji planujemy nasadzenie nowej zieleni – nawiązującej do tej, jaka była w parku Jana Pawła II w okresie przedwojennym.
 W tym roku okolice „Wojciecha” i Domu Zdrojowego będą jednym wielkim placem budowy. Z góry przepraszamy wszystkich mieszkańców i kuracjuszy za wszystkie utrudnienia. Są one jednak nieuniknione bo wszyscy chcemy by Lądek Zdrój był coraz piękniejszy i był konkurencyjny na rynku nie tylko ogólnopolskim ale także i europejskim.

Kazimierz Szkudlarek