Ruszyła budowa kompleksu boisk

     Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącego powstanie kompleks boisk sportowych „MOJE BOISKO –ORLIK 2012”.
Obiekt złożony będzie z:
· boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy,
· boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, do siatkówki i koszykówki,
· budynku zaplecza socjalnego
· ogrodzenia
· oświetlenia boisk
· ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej i płyt ażurowych

     Obecnie prowadzone są prace ziemne. Niwelowany jest teren na którym będą się znajdować boiska.
     Ruszyła również budowa budynku zaplecza socjalnego, w którym znajdować się będą między innymi szatnie, toalety i prysznice.Prace potrwają do końca października.
     Kompleks boisk będzie obiektem ogólnodostępnym, czyli będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy i turyści.


Usuwanie skutków powodzi na potoku Skrzyczana


     Regionalny Zarząd Gospodarki Wodne we Wrocławiu zlecił znaczną ilość prac związanych z usuwaniem skutków ubiegłorocznej powodzi na Białej Lądeckiej i jej dopływach. Niestety w zleceniu zabrakło potoku Skrzyczana w Skrzynce. Po interwencji Gminy RZGW zabezpieczyło na usuwanie skutków powodzi i zabezpieczenie miejscowości Skrzynka ze strony potoku Skrzyczana kwotę 184 000 złotych. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej. Jak deklaruje Dyrektor RZGW najpilniejsze prace na potoku będą zrealizowane jeszcze w tym roku.

Wakacyjne inwestycje w szkołach

     Wakacje to dobry okres na prowadzenie inwestycji w szkołach. W naszej gminie podczas tegorocznych wakacji realizowane są prace związane z termomodernizacją dwóch szkół: Szkoły Podstawowej w Lądku Zdroju i Liceum Ogólnokształcącego.

W Szkole Podstawowej zrealizowane zostaną następujące prace:
· Ocieplenie ścian płytami styropianowymi
· Wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku mineralnego
· malowanie farbą silikatową
· Izolacja i ocieplenie fundamentów

Obecnie trwa ocieplanie ścian płytami styropianowymi i wyprawianie elewacji tynkiem mineralny.

     Bardzo podobny zakres prace zostanie zrealizowany w budynku Liceum Ogólnokształcącego. Również w tej szkole ściany zostaną ocieplone płytami styropianowymi, pokryte tynkiem cienkowarstwowym i pomalowane. Również tutaj zostanie wykonana izolacja i ocieplenie fundamentów.
     W Liceum prace są jednak bardziej zaawansowane. Obecnie izolowane i ocieplane są fundamenty. Ściany zostały już pokryte płytami styropianowymi a obecnie są pokrywane tynkiem i malowane.
     Dzięki temu Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące zyskają nowoczesny wygląd a jednocześnie znacznie obniżą się koszty utrzymania obydwu obiektów.

K.Szkudlarek
Burmistrz Lądka-Zdroju