PROGRAM XV PFG

Czwartek 16 września 2010 r.

Hotel”Zamek na Skale” - Trzebieszowice
19.00- Prezentacja filmów nagrodzonych na XIV PFG 

Piątek 17 września 2010 r.

Kinoteatr
13.00 – 15.00
„Szerpowie” (Nepal) 93'

Sala projekcyjna Geovita
13.00-15.00
„Syberyjski przewodnik” (Polska) 46'
„El Condor Rio Colca 2009”(Polska) 15'
„Mała Pasja”(Polska) 12'
„Poezja gór  - Światło” (Polska) 4'

Kinoteatr
15.00 – 17.00
„Carstensz – The seventh summit” ( Słowacja) 45'
„Made in Everest” ( Polska) 22'
„Matrix – Reloaded” (Czechy) 22'

Sala projekcyjna Geovita
15.00-17.00
Montana Incognita – pokaz slajdów  „WENEZUELA O SMAKU MANGO”
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Kinoteatr
17.00
Uroczyste Otwarcie XV Przeglądu Filmów Górskich
Tuż po otwarciu projekcja filmu:
„Północna ściana”(Austria, Niemcy, Szwajcaria), 115'
 Wstęp wolny

Sala projekcyjna Geovita
17.00-19.00
„Birdman of The Karakoram” (Wlk.Bryt.) 65'
„Lhotse – Rozgrywka pokerowa” (Polska) 22'

Zdrój „Wojciech” - pijalnia
19.30 – Wernisaż wystawy fotograficznej:
„14 najważniejszych spraw w życiu Jerzego Kukuczki”
Wstęp wolny

Sala projekcyjna Geovita
17.00-19.00
„Ascard Jamming”
„Jaskinia Jack Daniels”(Polska)
„Grit Kids”(Wlk. Bryt.)25'

Kinoteatr
20.00 – 22.00
Montana Incognita – pokaz slajdów, ALPEJSKI MARATON - 13 X 4000
Łukasz Supergan
Kawiarnia „Albrechtshalle” ul. Lipowa 6a
20.30
Spotkanie z Johnem Porterem. "Podróże z Boningtonem" - o eskapadach do Tybetu i Grenlandii oraz o zabawnych historiach wspinaczkowych, gdy człowiek robi się troszkę starszy.
Wstęp wolny

Kawiarnia „Maleńka”
21.30
Prezentacja filmów nagrodzonych na XIV PFG

Kinoteatr
22.30 – 00.30
„The Allrouder” (Wlk. Bryt.)34'
„No fear No limits No hope”(Polska) 37'
„Łowcy wulkanów”(Polska)17'


Sobota 18 września 2010 r.

Kinoteatr
8.00- 10.00
„Syberyjski przewodnik” (Polska) 46'
„El Condor Rio Colca 2009”(Polska) 15'
„Mała Pasja”(Polska) 12'
„Poezja gór  - Światło” (Polska) 4'

Sala projekcyjna Geovita
9.00-11.00
„Carstensz – The seventh summit” ( Słowacja) 45'
„Made in Everest” ( Polska) 22'
„Matrix – Reloaded” (Czechy) 22'

Kinoteatr
10.00- 12.00
„Welsh Connections”(Wlk. Bryt.) 75'
„I Maraton Gór Stołowych” (Polska) 15'

Sala projekcyjna Geovita
11.00-13.00
„Szerpowie” (Nepal) 93'

Mała sala konferencyjna Geovita
12.00-13.30
Prezentacja "Jadymy przez Karakorum" i Spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem autorem książki "Hajer jedzie do Dalajlamy"

Kinoteatr
12.00- 14.00
Montana Incognita – pokaz slajdów OBCY W RAJU - ANTARKTYKA
Mikołaj Golachowski

Sala projekcyjna Geovita
13.00-15.00
„Alone on The Wall”(USA) 25'
„Bieg Kukuczki”(Polska)
„In a museum” (Rosja)

Kinoteatr
14.00- 16.00
„Co się wydarzyło na wyspie Pam” (Polska) 65'
„Last Great Problems : The Groove”(Wlk. Bryt.) 20'
„Historia drytoolingu”(Polska) 5,40'

Hol główny Geovita
16.00 – Wernisaż wystawy fotograficznej Michała Kochańczyka „Twarze Etiopii”
Wstęp wolny

Sala projekcyjna Geovita
16.30-17.30
Projekcja slajdów „Koloryt Afryki” i spotkanie z Michałem Kochańczykiem

Kinoteatr
16.00- 18.00
„Birdman of The Karakoram” (Wlk.Bryt.) 65'
„Lhotse – Rozgrywka pokerowa” (Polska) 22'

Sala projekcyjna Geovita
18.00-20.00
„Czekając na cud”(Polska) 27'
„The Asgard Project”(Wlk. Bryt.) 67'

Kinoteatr
18.00- 20.00
Relacja z K2 & Broad Peak 2010 Polish Expedition

Kinoteatr
20.00- 21.30
Montana Incognita – pokaz slajdów KOLUMBIA - SERCE ŚWIATA
Claudia Cardenas i Dominik Bac

Amfiteatr
20.00
Koncert zespołu PUSTKI
Wstęp wolny

Sala projekcyjna Geovita
20.00-22.00
„Długodystansowiec”(Polska)20'
„Rhapsody 3 ”(Wlk. Bryt.)10'
„To The Rainbow”(Wlk. Bryt.)15'
„Wieża” (Polska) 40'

Kawiarnia „Maleńka”
21.00
„Najlepsi z Najlepszych” czyli prezentacja wybranych filmów nagrodzonych podczas 14 edycji PFG

Kinoteatr
21.30- 23.30
„Alone on The Wall”(USA) 25'
„Bieg Kukuczki”(Polska)
„In a museum” (Rosja)

Sala projekcyjna Geovita
22.00-24.00
„Gorączka Polarna” (Polska) 22'
„L' artigiano glaciale”(Szwajcaria) 40'
„The walk of life” (Wlk. Bryt.) 21'

Chata Góralska przy Centrum Geovita
22.00-03.00
Wielka Urodzinowa Impreza Przeglądowa


Kinoteatr
23.30- 01.00
„Ascard Jamming”55'
„Jaskinia Jack Daniels”(Polska) 13'
„Grit Kids”(Wlk. Bryt.)25'


Niedziela 19 września 2010 r.

Kinoteatr
8.00- 10.00
„Długodystansowiec”(Polska)20'
„Rhapsody 3 ”(Wlk. Bryt.)10'
„To The Rainbow”(Wlk. Bryt.)15'
„Wieża” (Polska) 40'

Sala projekcyjna Geovita
9.00-11.00
„Welsh Connections”(Wlk. Bryt.) 75'
„I Maraton Gór Stołowych” (Polska) 15'

Kinoteatr
10.00- 12.00
„Czekając na cud”(Polska) 27'
„The Asgard Project”(Wlk. Bryt.) 67'

Sala projekcyjna Geovita
11.00-13.00
„Co się wydarzyło na wyspie Pam” (Polska) 65'
„Last Great Problems : The Groove”(Wlk. Bryt.) 20'
„Historia drytoolingu”(Polska) 5,40'

Kinoteatr
12.00- 13.30 - Montana Incognita – pokaz slajdów
ILE PINGWINÓW MOŻE ZJEŚC NIEDŹWIEDŹ POLARNY?
- spotkanie dla dzieci i nie tylko
Mikołaj Golachowski
Wstęp wolny

Kinoteatr
13.30- 15.30
„Gorączka Polarna” (Polska) 22'
„L' artigiano glaciale”(Szwajcaria) 40'
„The walk of life” (Wlk. Bryt.) 21'

Sala projekcyjna Geovita
13.00-15.00
„The Allrouder” (Wlk. Bryt.)34'
„No fear No limits No hope”(Polska) 37'
„Łowcy wulkanów”(Polska)17'

Kinoteatr
15.30- 17.00
Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem

Kinoteatr
17.00 - Zakończenie Przeglądu, rozstrzygniecie konkursu filmowego i wręczenie nagród Jury i Publiczności.
Wstęp wolny

 

 Na dni XV PFG  zostanie uruchomione pole namiotowe na terenie basenu odkrytego przy ul. Zamenhoffa
Pole będzie działać od piątku 17 września 2010 godz.10.00 do poniedziałku 20 września 2010 r.
Cennik:Namiot- 10 zł/szt, 5 zł/os
Zarządca pola: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy i Rehabilitacyjny "Złoty Łan"-tel 74 8 146 005