Już po raz drugi z inicjatywy sołtysa wsi Zbigniewa Kociołka odbył się w Trzebieszowicach bal mikołajkowo-karnawałowy. W tym roku organizatorkami były: Ewelina Rycaj i Magdalena Podyma. Wzięło w nim udział 70 dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Bawiły się one dzięki gościnności Dyrektor Szkoły Podstawowej - Joanny Rygielskiej na sali gimnastycznej tejże placówki, ponieważ nasza wieś od lat boryka się z brakiem własnej świetlicy.
Wszyscy uczestnicy przybyli przepięknie przebrani. Wśród dziewczynek królowały oczywiście księżniczki i wróżki, ale nie zabrakło też psa Scooby-Doo, czarownicy, krakowianki i biedronki. Chłopcy tradycyjnie wybrali przebrania: Batmana, Spidermana, nieśmiertelnych kowbojów i kościotrupa. Dzieci odwiedził święty Mikołaj, który z braku śniegu przybył na bal dorożką. W jego rolę tradycyjnie już wcielił się Mariusz Kret. Do tańca zachęcał Darek Hankus, który zjawił się z całym sprzętem muzycznym i dostarczył dzieciom oprócz muzyki wspaniałych efektów świetlnych i dymnych.
Bal odbył się dzięki hojności sponsorów: Wojciecha Lamperskiego, Adriana Dumitrache, PHU ANNA, Hurtowni MONA, Firmy Fischland, ks. Marka Wasztyla, Koła Gospodyń Wiejskich oraz radnych: Marzenny Konopskiej, Moniki Miszczyńskiej i Pawła Buły.

Magdalena Podyma