Sukces lądeckich uczniów podczas Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego
   
    17 kwietnia 2011 r. w Kłodzku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Komenda Powiatowa Policji oraz Automobil Kłodzki. Turniej ma charakter wieloetapowy, organizowany jest dla uczniów  szkół podstawowych klas 4-6 i gimnazjów. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej.
    Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
     W kategorii szkoły podstawowej startowało 9 drużyn a reprezentacja naszej gminy - ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka pod opieką pani Anity Ingielewicz - w składzie: Daria Trojanowska, Bartosz Beżyk i Radosław Stępiński zajęła miejsce III. Uczniowe Gminazjum Publicznego im. gen. St. Maczka - którymi opiekowała się pani Marzena Kołt - Marta Łyszkiewicz, Dawid Chmiel i Joanna Najder w kategorii szkoły gimnazjalne (osiem zespołów startujących) również zajęli III miejsce, a I miejsce w kategorii indywidualnej pośród gimnazjalistów w Powiecie Kłodzkim wywalczył Dawid Chmiel. Wszystkim uczestnikom i obu szkołom serdecznie gratulujemy!
    Dodatkowymi atrakcjami turnieju był zjazd na linie z twierdzy, prezentacja nowych pojazdów Powiatowej Jednostki Straży Pożarnej i Komendy Policji Powiatowej w Kłodzku, która w ostatnim czasie zaopatrzona została w radiowóz marki Alfa Romeo z video-rejestratorem. Wśród nagród były np. telefony dotykowe, ale i nagrody pocieszenia. Zakup nagród - były to np. telefony dotykowe, ale i nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników - był możliwy dzięki sponsorom, wśród których byli: pan Kazimierz Szkudlarek jako Burmistrz Lądka-Zdroju i pani Mirosława Boduch, jako Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Lądku-Zdroju.

Małgorzata Stuła
 

4.jpeg    3.jpeg    2.jpeg    1.jpeg