Animacja kulturalna w bibliotece w Trzebieszowicach

    Od 18 marca br. w Bibliotece Centrum Kultury i Rekreacji w Trzebieszowicach gimnazjalistki z Trzebieszowic animują lokalną społeczność. Magda Palus, Dominika Nosek, Sandra Pająkiewicz i Emilia Kwaszyńska zainicjowały biblioteczne spotkania piątkowe pn. „Dzień Zepsutej Książki”. W spotkaniach uczestniczą przede wszystkim dzieci z Trzebieszowic, ale nie tylko – na pierwszym spotkaniu pan Jan Konopka zaprezentował dzieciom swoje prace malarskie i rysunki zachęcając do rozwijania talentów artystycznych i aktywności w tej dziedzinie. W kolejnym spotkaniu  udział wzięła Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w  Lądku-Zdroju pani Małgorzata Bednarek oraz członkini Rady Sołeckiej pani Ewelina Rycaj.
Dzieci podczas warsztatów rysują, czytają literaturę dziecięcą, poznają zasady korzystania z księgozbioru, tworzą galerie plastyczne. Ich prace można było podziwiać w agencji pocztowej, bibliotece oraz w szkole podstawowej w Trzebieszowicach. Młode animatorki wdrażają różnorodne akcje: ”Dzieci Dzieciom” - zbiórka zabawek dla Oddziału Przedszkolnego czy też „Książki Bibliotece”, która ma  przyczynić się do  zwiększenia księgozbioru tutejszej Biblioteki.
Cykl spotkań bibliotecznych zakończy się w czerwcu 2011 na uroczystym spotkaniu podczas którego odbędzie się Konkurs Recytatorski „Kochamy Tuwima”oraz rozdane zostaną nagrody dla uczestników spotkań za ich twórczą pracę i radosne uczestnictwo w zajęciach. Opiekę merytoryczną  sprawuje pani Maria Sikorska, wieloletni bibliotekarz.
    Zajęcia wspierają mieszkańcy i instytucje – Rada Sołecka wsi Trzbieszowice, Szkoła Podstawowa w Trzebieszowicach oraz Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Planowane jest udostępnienie drugiego pomieszczenia w bibliotece, konieczne jest doposażenie w krzesła i stoły. Ponieważ najważnieszą sprawą jest wspieranie inicjatyw samej młodzieży, która chce robić coś dla innych, jest zaangażowana i kreatywna.

Małgorzata Stuła, CKiR

DSCN4593.jpeg    DSCN4587.jpeg    DSCN4338  zdj..jpeg    DSCN4303  zdj..jpeg

DSCN4302  zdj..jpeg    DSCN4492.jpeg    DSCN4291 zdj..jpeg

Zdjecia: Olga Kaczmarczyk