Od  2 do 4 czerwca br. w Europejskim Namiocie Kultury na wrocławskim rynku przedstawiciel Informacji Turystycznej Centrum Kultury i rekreacji Kornel Wojczuk zapraszał do Lądka-Zdroju i do udziału w warsztatach tanecznych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca.

    W 2016 roku jedno z polskich miast zostanie Europejską Stolicą Kultury. Do walki o to zaszczytne miano stanął również Wrocław. W związku z tym 1 czerwca 2011 roku na wrocławskim rynku stanął namiot, w którym prezentuje się ponad 30 wrocławskich instytucji kultury m. In. Teatr Współczesny, Narodowe Forum Muzyki, Wrocławski Klub Formaty. W tak doborowym towarzystwie nie mogło rzecz jasna zabraknąć Lądka-Zdroju, którego stanowisko znajdowało się w dziale przeznaczonym dla Dolnośląskich Ośrodków Kultury i Sztuki. Na stoisku odwiedzający mogli zaopatrzyć się w nieodpłatne przewodniki, mapy, foldery na temat Lądka, najbliższej okolicy a także wydarzeń kulturalnych, z których słynie nasze miasto.  Cała impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, odwiedzający chętnie zatrzymywali się koło stoiska lądeckiego, brali materiały, pytali o infrastrukturę turystyczną, prace renowacyjne prowadzone w mieście, festiwale i imprezy, w których warto uczestniczyć. Co ciekawe, ostatnie sztuki darmowych materiałów promocyjnych rozeszły się niecałą godzinę przed zakończeniem uczestnictwa Lądka w tym evencie.
     Miejmy nadzieję, iż zainteresowanie jakim cieszyło się stanowisko naszego miasta przełoży się na realną ilość odwiedzających.

Kornel Wojczuk
IT CKiR w Lądku-Zdroju

 

Ladek_Z 003.jpeg         Ladek_Z 004.jpeg