Już po raz drugi w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji odbył się koncert Młodych Talentów. Idea cyklicznych koncertów - realizowanych przez CKiR wspólnie z panem Lesławem Błażejem, wieloletnim pedagogiem muzyki - to przedstawienie szerszej publiczności dzieci i młodzieży lądeckiej, których uzdolnienia i talenty, rozwijane poprzez systematyczną pracę i z merytoryczną pomocą nauczycieli, instruktorów i pedagogów zasługują na wyróżnienie. Bardzo często te sukcesy wsparte są zaangażowaniem całej rodziny. O rozwoju miejscowości, jej osiągnięciach, jakości życia w danym miejscu decydują jego mieszkańcy. Ile przekażemy młodym, tyle oni poniosą w dalsze swoje życie. I oby to oni, uzdolnieni i wykształceni, w przyszłości decydowali o naszym Lądku-Zdroju.
Do koncertu w dniu 19-tego czerwca zaprosiliśmy: Dalię Bachmatiuk, Filipa Bednarza, Sandrę Brudnik, Przemysława Celnika, Weronikę Cop, Dawida Chmiela, Alicję Kwaśną, Jakuba Macutkiewicza, Paulinę Mykietyszyn, Wiktorię Mykietyszyn, Bartka Opiłę, Aleksandrę Snopkowską, Karolinę Staroń, Honoratę Wacławek, Dorotę Weber, Annę Węgrzyn, Katarzynę Węgrzyn, Aleksandrę Wilamowską, Pawła Żelezika. Uczestników koncertu przedstawiali: pani Małgorzata Stuła z CKiR i pan Lesław Błażej, który również akompaniował niektórym muzykującym talentom.
Wszyscy byli świetni. O każdej postaci można wiele napisać. Jedni grają, inni tańczą, śpiewają, piszą lub... osiągają sukcesy sportowe. A często robią kilka z tych rzeczy, gdyż zazwyczaj jednej pasji, jak na przykład muzykowanie, towarzyszą inne. Po występie Honoraty Wacławek, utalentowanej skrzypaczki, której akompaniowała pani Elżbieta Malinowska, specjalne podziękowanie wraz z życzeniami dalszych sukcesów złożył pan Burmistrz Kazimierz Szkudlarek. Honorata wyjeżdża kształcić się w szkole muzycznej II stopnia w Krakowie, ale liczymy, że w przyszłości jeszcze wystąpi w swoim rodzinnym mieście.
Niedzielne popołudnie z młodymi talentami lądeckimi zakończył popis gry w tenisa w wykonaniu sióstr Ani i Kasi Węgrzyn. Zaproszeniu do gry nie odmówił też pan burmistrz, który dzielnie stanął naprzeciw zwyciężczyniom ogólnopolskiego turnieju o tytuł Mistrzowskiej Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym dla swojej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lądku-Zdroju.
Raz jeszcze gratulacje i wiele pomyślności. Poniżej zamieszczamy wiersz jednej z bohaterek koncertu, Karoliny Staroń, laureatkę m.in. konkursu CzyśCIK 2011 - utwór poetycki o tematyce ekologicznej w kategorii SP „starsi”.

                                                                                                                               Małgorzata Bednarek

 


Tu
Stoję.
Patrzę na wspaniałe góry.
Patrzę - blisko zielony las.
Dla mnie zatrzymał sie czas.

To miasto, te ulice, te domy
Widok tak miły sercu. Znajomy.

Zakochana w tych polach, łąkach i drogach
Nie potrafię ująć tego w słowa.

Co mnie tak zachwyca?
Moja rodzinna okolica.
Lądek-Zdrój
Tu jest rodzina i dom mój.


Karolina Staroń