Lądecki sztab WOŚP-u mieścił się tradycyjnie w Centrum Kultury i Rekreacji a szefem była dyrektor, Małgorzata Bednarek. Pierwsze spotkanie organizacyjne w szerokim, społecznym gronie odbyło się w listopadzie, wówczas ustalono ramowy program. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum, przedstawiciele liceum, OSP i stowarzyszenia „Doładuj się”.
W niedzielę 9 stycznia od 9-tej trwała zbiórka do puszek na ulicach miasta, kwestowało czterdziestu wolontariuszy. Ich pracę koordynowała Małgorzata Stuła z lądeckiego CKiR. Pogoda była bardzo niesprzyjająca, ale wolontariusze mogli posilić się kanapkami, herbatą oraz bigosem ugotowanym przez restaurację Polska Chata i grochówką ze stołówki Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. Potrawami częstowaliśmy też przechodniów za symboliczną wpłatę do puszki. Pokaz ratownictwa w wykonaniu lądeckiej Ochotniczej Straży Pożarnej o godzinie 13-tej na rynku zakończył się dość nieoczekiwanie, gdyż syrena obwieściła wezwanie do prawdziwej akcji. Strażacy, w pełni gotowości niezwykle szybko dotarli na miejsce pożaru, minimalizując jego skutki.
Popołudniem mieszkańcy i goście uzdrowiska mogli obejrzeć spektakl „Maria ma syna” w wykonaniu grupy teatralnej CETIK-u, a po licytacji jasełka lądeckich licealistów formie pantomimy „Droga do Betlejem”. Licytacja, mimo niezbyt licznej publiczności, brawurowo poprowadzona przez Karolinę Sierakowską, Ewę Inglot, Tomka Pawlęgę i Mariusza Krajewskiego przyniosła dochód w wysokości 2.960 zł. Licytowano m. in. wycieczkę do Europarlamentu ufundowaną przez panią poseł Lidię Geringer de Oedenberg, pióro burmistrza Kazimierza Szkudlarka, którym podpisał umowę wartą ponad 9 milionów na renowację parków lądeckich, karnety na basen kryty, do jaskini solno-jodowej, na zabiegi i masaże w GEOVICIE, uzdrowiskową herbatkę i bilety na basen z wodą termalną oraz przedmioty piękne i użyteczne wykonane przez członków Lądeckiej Galerii Artystycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP-u: kalendarz, kubek, notes, książka Jurka Owsiaka.
Przeliczania zebranych pieniędzy podjęły się panie: Maria Kapitanowicz, Gabriela Naporowska-Rodak i Urszula Blicharska. Całość kwoty zebranej w Lądku-Zdroju tego dnia wyniosła 8.260,10 zł. To nie tylko ofiarność ludzi wrzucających pieniądze do puszek, ale i darczyńców, którzy ufundowali przedmioty i usługi na licytację. Wśród nich znalazły się lądeckie firmy, osoby prywatne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia. Dziękujemy za ten dar. Na specjalne podziękowanie zasługują też państwo Gabriela i Wojciech Łapaczyńscy, którzy od lat zaangażowani są w prace Wielkiej Orkiestry a najzasobniejsza puszka w ostatnich latach należy do pani Gabrieli (w tym roku ponad 729,72 zł). Natomiast Bank Spółdzielczy w Strzelinie Oddział w Lądku-Zdroju przeliczył jeszcze raz pieniądze i przelał na konto WOŚP bez żadnych prowizji.
Jako mieszkańcy Lądka-Zdroju możemy mieć satysfakcję, że uczestniczyliśmy w wielkiej, społecznej akcji, która od wielu lat przyczynia się do ratowania ludzkiego życia.

Małgorzata Bednarek
Szefowa Sztabu