Polecamy jako prezent pod choinkę – pierwszy e-book o Lądku-Zdroju czyli książkę do czytania na ekranie komputera. Autorem jest dr Marek Sikorski, historyk sztuki i autor wielu publikacji historycznych a z pochodzenia Lądczanin. Pozycja „Lądek-Zdrój. Zabytki i historia” opowiada o wydarzeniach z dziejów miasta, wyjaśnia związek smoka z uzdrowiskiem i poświęcenie leczniczych źródeł św. Jerzemu a także rozwiązuje zagadkę Trójcy Świętej na lądeckim rynku.
Głównie związkom smoka z lądeckim uzdrowiskiem poświęcony był wykład dr Marka Sikorskiego w dniu 8 grudnia 2011 r. w Centrum Kultury i Rekreacji oraz w Pijalni Zdroju „Wojciech”. Spotkania promowały nowe wydawnictwo. Ukazało się ono pod patronatem lądeckiej Galerii Muzealnej CKiR, która umiejscowiona jest w miejscu szczególnym, gdyż w dawnym domu rzeźbiarza Michała Klahra Starszego. Jego twórczość, zaliczana do najwspanialszych zjawisk epoki baroku jest też przedmiotem publikacji. Jako dodatek do książki zamieszczono tekst Małgorzaty Bednarek „Z tradycją w przyszłość. Galeria Muzealna im. Michała Klahra Starszego” o powstaniu w 2006 r. galerii miejskiej i jej działalności.
E-book do nabycia w Galerii Muzealnej CKiR w Lądku-Zdroju (Rynek 1, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00) w cenie 24 zł. Zapraszamy do zakupu tego niezwykłego wydawnictwa wszystkich zainteresowanych historią i zabytkami miasta.
Małgorzata Bednarek
Dyrektor CKiR

 ebook.jpeg