17.12 2011 w sobotę na basenie 23 WSzUR w Lądku-Zdroju odbyły się zawody na najkrótszym pływackim dystansie 25m. Można było sprawdzić i porównać swoje umiejętności w czterech stylach pływania: stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i delfinem z angielskiego motylkiem. Do rywalizacji przystąpiło 150 zawodników w wieku od 4 – 65 lat. Gościliśmy zawodników z Kłodzka ze Szkoły Pływania Henryka Szydłowskiego i pływaków ze Stronia Śląskiego. Szczegółowy komunikat z zawodów znajduje się na stronie www.ladek.pl.
Najmłodsi zawodnicy 4-5-6 letni naukę pływania rozpoczęli od września 2011 r. a ich pierwszą kategorią podczas zawodów była konkurencja „płetwali”. Medale, dyplomy, maskotki i słodkości w Kawiarni „Toch” wynagrodziły trud i stres towarzyszący rywalizacji.
Najlepsze pływaczki i pływacy wywalczyli po kilka medali w różnych stylach pływania. Cztery medale: dwa brązowe, srebrny i złoty zdobyła pływając 4 różnymi stylami Karolina Staroń. Również 4 otrzymał Mateusz Urzędowski z Kłodzka. Paulina Paluch, Ewelina Majewska, Klaudia Szatan, Aleksandra Soboń wypływały po 3 medale w różnych konkurencjach.
Najwięcej emocji przyniosła uczestnikom zawodów konkurencja, w której startowali przedstawiciele firm działających w naszym mieście. „Sztafety firmowe” składały się z sześciu pracowników/uczniów/członków-zawodników ich prezesów bądź dyrektorów. Frekwencja dopisała znakomicie. Do sztafet zgłosiło się 8  firm /instytucji/organizacji działających na terenie miasta i gminy. W sumie 50 zawodników.
Sztafeta Uzdrowiska z prezesem Zbigniewem Piotrowiczem na czele,
23 WSzUR z dyrektorem Zdzisławem Puzio,
Nadleśnictwo z nadleśniczym Mieczysławem Krywienko,
Urząd Miasta i Gminy z burmistrzem Kazimierzem Szkudlarkiem,
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
Klub Sportowy „Trojan”,
Gimnazjum Publiczne,
Liceum Ogólnokształcące.
Ze względu na dużą ilość sztafet najpierw rozegrane zostały eliminacje, po których sztafety z czterema najlepszymi czasami przeszły do finału.
Rywalizacja była zacięta i ekscytująca. Zaangażowanie, umiejętności pływackie, odwaga i determinacja wszystkich sztafet wzbudziła podziw organizatorów. Przygotowania i treningi sztafet przed zawodami widoczne były od kilku tygodni na pływalni. Firmowe szlafroki Uzdrowiska wyróżniały tą ekipę wśród innych sztafet. Pierwsze miejsce i puchar przechodni dyrektora 23 WSzUR Zdzisława Puzio zdobyło LO z czasem 1.47,54, drugie miejsce wywalczyło Gimnazjum 1.51,07 trzecie miejsce wyrwało wojskowym Nadleśnictwo 1.50,71.
Ze względu na dużą frekwencję i zainteresowanie, która przerosła przewidywania  organizatorów,  przyszłoroczną sztafetę rozegramy w dwóch konkurencjach szkoły i firmy.
Organizatorzy: Szkoła Pływania Edyty Kolendo i dyrektor 23 WSzUR dziękują serdecznie wszystkim, przyjaciołom zawodów: pani Ewie Ingot, Jolancie Soboń, Dariuszowi Wędzińskiemu, ks Pawłowi Antosiakowi, państwu Zofii i Mirosławowi Toch.
Największe podziękowania składamy sędziom zawodów i obsłudze basenu. Takich tłumów to jeszcze nasz basen nie gościł. Gratulujemy zwycięzcą i wszystkim zawodnikom, którzy zmierzyli się w rywalizacji nie tylko miasta Lądek-Zdrój ale Stronia i Kłodzka.

 XLSWyniki zawodów.xls