Ania Węgrzyn, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Lądku Zdroju została powołana przez Polski Związek Tenisa Stołowego do kadry narodowej juniorek na pierwsze półrocze 2012 roku. Uznanie trenera kadry Ania zyskała dzięki osiągniętym  wynikom w roku 2011.Ania i jej siostra Kasia w miesiącu styczniu przebywały na zgrupowaniu kadry narodowej kadetek i juniorek w Drzonkowie.Siostry zostały również wytypowane przez PZTS na obóz Euro Kids, który w lutym 2012 odbywał się w Rumunii. Euro Kids to europejska impreza sportowa dla dzieci w wieku 10-13 lat rokujących, zdaniem trenerów europejskich związków tenisa stołowego największe nadzieje na przyszłość.
To nie jedyne powołanie podopiecznych trenera tenisa stołowego Pana Leszka Kawy – Adrian Dugiel (obecnie trenujący w Ośrodku Szkoleniowym w Gdańsku) również został powołany w skład kadry narodowej juniorów. Do kadry narodowej zostały powołane także dwie byłe podopieczne P. Leszka Kawy: Ada Jonczyk (obecnie trenuje w klubie AZS UE Wrocław), oraz Natalia Michorczyk (aktualnie gra w AZS DWSPiT Polkowice).
Wszyscy wymienieni zawodnicy są mieszkańcami Lądka Zdroju, bądź lądeckiej gminy.W Krosnowicach 12 lutego odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów, Ani i Kasia Węgrzyn zajęły tam wysokie pozycje – III i IV (dziewczynki są w kategorii wiekowej żak).W marcu 2012 siostry czeka Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w Drzonkowie, Finał Przeglądu Sportowego w Gdańsku, oraz eliminacje powiatowe Szkół Podstawowych, gdzie będą bronić zdobytego w roku ubiegłym tytułu Mistrza Polski.

Bogdan Węgrzyn