konkurs_wielkanocny1.jpeg

W tym roku gospodarzem Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej była gmina Radków. Impreza odbyła się w dniu 24 marca br. w hali sportowej i szkole w Ścinawce Średniej. Już po raz XV Koła Gospodyń Wiejskich i inne organizacje prezentowały potrawy wielkanocne i ozdoby świąteczne na pięknie udekorowanych stołach. Naszą Gminę reprezentowały sołectwa Skrzynka i Trzebieszowice. Było na co popatrzeć!
     Podczas imprezy można było podziwiać także dzieła twórców ludowych prezentujących swoje prace na kiermaszu. Największym zainteresowaniem cieszyły się pisanki ozdabiane przeróżnymi technikami oraz palmy wielkanocne. Imprezę uświetniły występy zespołów ludowych. Jak co roku na Spotkaniu nie mogło zabraknąć konkursu na Najładniejszą Palmę Wielkanocną. W tegorocznym konkursie zasłużone I miejsce zdobyły nasze „Skrzynczanki”. Serdecznie gratulujemy!
    Potrawy wielkanocne, pisanki, występy zespołów ludowych i piękna wiosenna aura wprowadziła wszystkich w miły świąteczny nastrój. Kolejne Spotkanie już za rok!

Dagmara Janiak - UMiG Lądek-Zdrój


IMG_4380.jpeg 
konkurs_wielkanocny2.jpeg
IMG_4337.jpeg
IMG_4391.jpeg
IMG_4394.jpeg