I tak minęło 35 - lat 


,, My wciąż te same piękne Skrzynczanki 
choć pospadały niektórym wianki 
Są tu mężatki, wdowy, panienki 
wybór wszelaki, naprawdę wielki.

 

   Dnia 27 lipca Skrzynczanki obchodziły Jubileusz 35-lecia istnienia Zespołu Pieśni Ludowej. O godz 16 :00 w naszym przepięknym kościele Dziekan Marek Połochajło odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji Zespołu w której uczestniczyli zaproszeni gości i mieszkańcy wsi. 
   Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w naszej skromnej świetlicy wiejskiej. Obecni mogli przewertować kroniki zespołu i podziwiać puchary świadczące o osiągnięciach naszych pań. Pani Mirosława Boduch przygotowała prezentację multimedialną w którą przedstawiono gościom. Zawarta w niej była działalność zespołu od chwili jego powstania. W trakcie jej wystąpienia Zespół wykonał wiele pięknych utworów urozmaicając je przepięknymi tańcami. 
   Nie zabrakło hitów promujących Lądek Zdrój, których autorkami są Ewelina Makowska i Halina Watras a muzykę skomponował kierownik muzyczny Mirosław Gręda. Finałem występów były pieśni napisane przez w/w panie:
                                 Piosenka jest dobra na wszystko,
                                    To my Skrzynczanki ,
                                        Trzydzieści plus pięć. 
  Prowadząca podziękowała w imieniu całego Zespołu wszystkim, którzy przez tyle lat opiekowali się, wspierali finansowo i współpracowali z zespołem. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, prezentów i kwiatów od władz Powiatu, Gminy, Centrum Kultury ( które ofiarowało również piękny tort ze zdjęciem zespołu), Nadleśnictwa, Sołtysów Skrzynki i Radochowa, prezesa Straży Pożarnej , byłego sołtysa wsi Skrzynka, KGW Trzebieszowice, Dyr. Skansenu Pstrążna oraz Zespołów Ludowych : Kumy z Krosnowic, Górnianki z Jaszkowej Górnej, Siekiereczki z Gierałtowa, Waliszowianie z Waliszowa.           Wreszcie coś dla ciała- obfity obiad i stoły pełne smakołyków z jadłem i piciem. Następnie bardzo dobrą zabawę do białego rana którą prowadził  
DJ i Wodzirej Filip Kubica .


   Mili fani, Fanki 
   Od lat Wam śpiewamy 
   Lądeckie Skrzynczanki 
   Jubileusz mamy 
   Trzydzieści plus pięć 
   Największą masz chęć 
   Największy apetyt na życie

Tekst: Cz. Paszylka


IMG_7563.jpeg IMG_7563.jpeg IMG_7578.jpeg IMG_7582.jpeg
IMG_7588.jpeg IMG_7619.jpeg IMG_7624.jpeg IMG_7626.jpeg
IMG_7631.jpeg IMG_7642.jpeg IMG_7646.jpeg IMG_7648.jpeg
IMG_7651.jpeg IMG_7655.jpeg IMG_7656.jpeg IMG_7659.jpeg
IMG_7660.jpeg IMG_7662.jpeg
  zdj. M.Stuła