Otwarcie ścieżki biegowej.jpeg

W niedziele 29 września w samo południe we współpracy z Radiem Wrocław otworzyliśmy lądecką ścieżkę biegową. Na start stawiło się kikudziesięciu  zawodników, którzy rywalizowali w biegu głównym (4,2 km) oraz dzieci startujące w biegu krasnala.

radio2.jpeg

W biegu głównym zwyciężył Kamil Dąbek, jako drugi zameldował się Patryk Król. W tym dniu nie było przegranych wszyscy otrzymali pamiątkowe złote medale. Impreza miała charakter piknikowy po biegu był czas na odpoczynek i wspólne pieczenie kiełbasek.

Zaletą naszej trasy jest przyjazne podłoże, różnica poziomów i otoczenie, ponieważ biegniemy w lesie.  Przygotowaliśmy trasę praktycznie dla każdego, po której przez cały rok można biegać lub spacerować. Trasa ma dystans 4200 m., zaczyna się przy Biskupich Stawach podbiegiem obok Arboretum w kierunku Źródełka Jadwigi. Następnie skręca w prawo prowadząc leśnymi drogami w kierunku Sztolnych Skał gdzie skręcamy w dół i wraca górną promenadą do Biskupich Stawów. Ścieżka biegowa jest wpisana w szerszy projekt stworzenia i promocji tras „PrzyLądka aktywności”, przygotowujemy całoroczne trasy, po których można biegać, spacerować a  zimą spróbować swoich sił na biegówkach.

Relacja Radia Wrocław

Radosław Pasionek

fot. Karol Czapski PRW

  radio4.jpeg radio3.jpeg radio1.jpeg radio5.jpeg