Gmina Lądek Zdrój bardzo aktywnie zaangażowała się w akcję promocyjną "Słonecznikowe Lato" organizowaną na terenie Galerii Dominikańskiej we współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. W dniach od 5 do 15 czerwca funkcjonowały tam stoiska prezentujące oferty turystyczne i uzdrowiskowe gmin dolnośląskich. Dodatkowo miasta mogły przedstawić swoje walory poprzez programy na scenie.
6 czerwca odbył się "Dzień Lądecki" w Galerii, przygotowany wspólnymi siłami Biura Promocji UMiG w Lądku Zdroju i "Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.". W godzinach od 12.00 do 19.00 zaprezentowaliśmy występy artystyczne a część konferencyjna poprowadzili panowie Leszek Niedzielski i Szelc z kabaretu "Elita", którzy przeprowadzili też konkursy o tematyce lądeckiej (nagrodami były pobyty weekendowe w Lądku, książeczki rabatowe, zaproszenia na basen w Wojciechu i na łowisko "Fischland"). Chór "Mozaika", którym kieruje p. Leszek Błażej, zachwycił wrocławian pięknymi strojami Ziemi Kłodzkiej i bogatym repertuarem, przebojowe "Skrzynczanki" wprowadziły ludową nutę w ekskluzywne wnętrze, a utalentowana muzycznie 15-latka Dominika Barabas zdumiewała dojrzałą barwą głosu. Równie utalentowana Ola Szlaga, laureatka konkursów skrzypcowych zagrała wspólnie z Duetem Presto. O lądeckich stadninach opowiadał Sylwester Bagiński, zachwalając "Lądecki Dukat Zdrowia" jako talizman na wszelkie niedyspozycje, na Przegląd Filmów Górskich zapraszał jego twórca Zbigniew Piotrowicz. Odbyły się również Mini-Mistrzostwa w Jedzeniu Jajek na Twardo: Lądek kontra Wrocław. Dwukrotny Mistrz, pan Ryszard Szulc wzbudzał taki respekt swymi dokonaniami, że z ledwością znalazł się kandydat chętny do udziału w zawodach, które o dziwo, zakończyły się spektakularnym remisem.
Wszystkich wykonawców wspierał Burmistrz Lądka Zdroju, pan Adam Szmidt, który uznał to wydarzenie za atrakcyjną i skuteczną formę promocji, wyrażając podziękowanie uczestnikom i organizatorom, w tym również Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i Dyrekcji Galerii Dominikańskiej.
Pozostaje zacytować jedno z haseł powstałych podczas konkursu:

"Jeśli chcesz zdrowym i szczęśliwym być,
musisz chociaż raz w sezonie w Lądku być".

001.jpeg 002.jpeg
003.jpeg 004.jpeg
005.jpeg 006.jpeg
007.jpeg 008.jpeg
009.jpeg 010.jpeg