16 lipca gościliśmy w Lądku Zdroju przedstawicieli egzotycznego dla nas, Polaków kraju jakim jest Królestwo Arabii Saudyjskiej. Jego Wysokość płk. Farouk Y. Kurashi jest członkiem rodziny królewskiej a towarzyszyli mu dyrektorzy firmy Al.-Lama z oddziałów w Pradze oraz pilot z Dolnośląskiej Grupy Turystycznej. Celem wizyty, która obejmowała wybrane miasta na Dolnym Śląsku było zapoznanie się z ofertą inwestycyjną i nawiązanie kontaktów handlowych.
W Zakładzie Przyrodoleczniczym "Wojciech" dostojnych gości powitali panowie: Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju, Stanisław Gułaj, Prezes "Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A" oraz dr Janusz Bednarski, Naczelny Lekarz Uzdrowiska i dr Eleni Mawrudi-Nowak. Podczas rozmów gospodarze przedstawili w krótkiej formie historię miasta i uzdrowiska a także właściwości lądeckich wód termalnych oraz rozwinięte w oparciu o te zasoby, kierunki miejscowego lecznictwa uzdrowiskowego. Goście skorzystali z oferowanych zabiegów w postaci kąpieli w zabytkowym, marmurowym basenie i równie unikalnych XIX-wiecznych marmurowych wannach. Po lunchu w neobarokowej salce konferencyjnej "Wojciecha" zaprezentowano już w terenie konkretne propozycje inwestycyjne, związane właśnie z usługami w sektorze uzdrowiskowym i rekreacyjnym. Warto przypomnieć, że Lądek Zdrój, zarówno miasto jak i gmina posiada kompletne, nowe plany zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu możliwe było sporządzenie konkretnej oferty inwestycyjnej.
Pan Farouk Y. Kurashi był bardzo zadowolony z wizyty w Lądku Zdroju, spodobał mu się polor prawdziwego kurortu. Gość wykazał zainteresowanie przedstawionymi możliwościami inwestycyjnymi, zaś szczególnie żywo zareagował na informację o poszukiwaniu przez Gminę inwestora podczas realizacji odwiertu. Obecność firmy Al.-Lama w Czechach świadczy, że inwestor ten i ewentualne przyszłe kontakty nie są aż tak bardzo egzotyczne, gdyż firma rzeczywiście poszukuje przyciągających ofert inwestycyjnych w Polsce. Mamy nadzieję, że oferta lądecka okaże się na tyle atrakcyjna.

farouk.jpeg