W minionym tygodniu przebywała z wizytą w Lądku Zdroju Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Była zawodniczka kadry polskiej w tenisie ziemnym, absolwentka Uniwersytetu Harvardzkiego pisze felietony do Twojego STYLU i magazynu CITY. Napisała książkę o operze i plakacie "Olbiński i opera" a jej druga książka "Rajd po mieście", tym razem o Warszawie, ukaże się we wrześniu br. Jest założycielką fundacji "Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej.
Pani Agata, którą po lądeckim kurorcie oprowadzali: Stanisław Gułaj, Prezes "Uzdrowiska Lądek-Długopole" S.A., Zbigniew Piotrowicz, Zastępca Burmistrza Lądka Zdroju i Małgorzata Bednarek, inspektor ds. promocji w gminie, zamierza następną swoją książkę poświęcić tematyce uzdrowiskowej. Podczas wstępnej wizyty omawiano również możliwości współpracy w ramach organizowanych przez fundację "Okularnicy" przeglądów piosenek Agnieszki Osieckiej, np. by jeden z koncertów mógł odbywać się w Lądku Zdroju.
Po zebraniu wstępnych materiałów, Agata Passent zapowiedziała swoje kolejne wizyty w najstarszym Polskim uzdrowisku, jakim jest Lądek Zdrój.

ap001.jpeg