W dniach 16 - 17 sierpnia br. gościliśmy w Lądku Zdroju dziennikarzy z włoskiej telewizji RAI3. Jest to program telewizji państwowej, emitowany w całych Włoszech. Pan Luigi Costantini, redaktor programu turystycznego prowadzi m.in. dział "Przedstawiamy nieznane miejsca". Oceniono, że takim ciekawym miejscem z pewnością jest Dolny Śląsk i jego uzdrowiska. Study tour po znanych i ciekawych miejscowościach regionu współorganizowała Dolnośląska Organizacja Turystyczna, której gmina Lądek Zdrój jest członkiem.
Na ekipie włoskiej - panu Luigi towarzyszyli operatorzy: Giuseppe Costantini i Riccardo di Felice -niezwykłe wrażenie wywarł Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech" z racji swej oryginalności i architektonicznej urody. Goście z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat historii uzdrowiska i właściwości leczniczych wód lądeckich, których udzielali panowie: Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju i Stanisław Gułaj, Prezes "Uzdrowiska Lądek-Długopole" S.A.
Film z pobytu ekipy zostanie wyemitowany w marcu przyszłego roku, z uwagi na to, że jest to okres w którym Włosi podejmują decyzje dotyczące wyjazdów wakacyjnych. Włoscy goście obiecali przesłanie kasety z gotowym filmem oraz podanie daty dokładnej emisji filmu w RAI 3. Realizatorzy oraz władze lądeckiego uzdrowiska liczą, że Włosi zechcą odwiedzić nasz zakątek, tym bardziej, że w ostatnim czasie uskarżają się na zbytnia rozbieżność pomiędzy jakością a ceną kurortów węgierskich (do niedawna obleganych przez Włochów).
Wizytę zakończono w Urzędzie Miasta i Gminy wspólnym zdjęciem.

rai001.jpeg