1 maja odbyła się inauguracja sezonu rowerowego w Masywie Śnieżnika. Prawie 30 km trasa rajdu przebiegała z Lądka Zdroju, przez Stronie Śląskie, Starą Morawę, Kletno, Sienną z metą w Stroniu Śląskim.

rajd01.jpeg

rajd02.jpeg

     Wśród uczestników znaleźli się mieszkańcy gmin Lądek Zdrój i Stronie Śląskie, dołączyli również turyści przebywający w tym czasie na wypoczynku w okolicy.
     Pogoda dopisała, a na trasie nie brak było atrakcji (m.in. odwiedziny w Galerii Wapiennik, pokaz filmu w Jaskini Niedźwiedziej, wjazd kolejką na Czarną Górę, konkurs ekologiczny dla najmłodszych uczestników w restauracji Hubertus). Mimo iż 3/4 trasy trzeba było jechać pod górkę wszyscy radzili sobie bardzo dobrze. Na mecie w Parku Miejskim w Stroniu Śląskim rowerzystów powitał Burmistrz Stronia - Zbigniew Łopusiewicz i wręczył cyklistom pamiątkowe certyfikaty zachęcając do następnych rajdów.

rajd03.jpeg

rajd04.jpeg

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Centrum Kultury i Sportu w Stroniu Śląskim, Państwu Rybczyńskim z Galerii Wapiennik "Łaskawy Kamień", firmie "Kita Extreme" oraz prezesowi Mirosławowi Szoździe i v-ce prezesowi Markowi Stolarskiemu z ośrodka Czarna Góra S.A. za pomoc w zorganizowaniu imprezy.
Zobacz PDFrajd.pdf