Od stycznia br Pracownia Twórcza "Magazyn" działająca w Centrum Kultury i Rekreacji realizuje projekt w ramach programu "Pracownia Umiejętności pt. "ZYWIOŁY". Pracownię Twórczą "Magazyn" tworzy grupa młodzieży z lądeckiego i strońskiego Liceum.

     W programie projektu założyliśmy działania warsztatowe z różnych dziedzin sztuki: malarstwa, fotografii, teatru oraz scenografii i makijażu teatralnego. Dotychczas zrealizowaliśmy dwa cykle warsztatowe: malarski i scenograficzny.

zywiol04.jpeg

zywiol02.jpeg

 Na zajęciach malarskich prowadzonych przez Kubę Chylickiego młodzież stworzyła cztery obrazy namalowane na płótnie o wym. 3,5m x 1,5m przedstawiające w sposób symboliczny siłę i magię żywiołów: Wody, Ognia, Ziemi i Powietrza. Ciekawym elementem obrazów są formy gipsowe, stwarzające wrażenie trójwymiarowości. Obrazy te zostaną wykorzystane do warsztatu fotograficznego. 14 marca z twórczym bólem zakończyliśmy tygodniowe warsztaty scenograficzne.

zywiol01.jpeg

zywiol05.jpeg

   Efekt przerósł oczekiwania instruktora - artysty scenografa Teatru "Znak" z Gdańska - Sala widowiskowa CKiR została gruntownie "zadrutowana" drutem wiązałkowym i "zaklejona" papierem pakowym. Z "chaosu" wyłoniły się elementy scenografii przyszłego spektaklu: smok, ptaki, drzewa, fale itd.
     Przed nami jeszcze 3 cykle warsztatów i zwieńczenie działań 23 kwietnia na lądeckim Rynku - wielkie widowisko plenerowe.

Serdecznie zapraszam
Marzena Zawal

zywiol06.jpeg

zywiol03.jpeg