W dniach 13 - 15 kwietnia 2007 r.  trwała  w Galerii Dominikańskiej impreza promocyjna „Cztery Pory Roku na Dolnym Śląsku. Wiosna-Lato”, organizowana przez Dolnośląską Organizację Turystyczną dwa razy do roku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, na stoiska wystawców z Dolnego Śląska przyszły tłumy odwiedzających. Oczywiście ze swoimi ofertami uzdrowiskowymi i turystycznymi zaprezentował się też Lądek Zdrój.
Na stoisku „Przylądek Zdrowia” przez trzy dni na zmiany dyżury pełnili: Małgorzata Bednarek (UMiG), Nelly Komarnicka, Sławomir Sokołowski, Sylwia Brudnik, Monika Tokarz (Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.), Przemysław Marciniak (FWP Lądek Zdrój), Elżbieta Kornek (hotel „Mir-Jan), Mateusz Kurdziel (radny). Odbywał się pokaz filmu promocyjnego Lądka, pracownicy uzdrowiska częstowali odwiedzających wodą mineralną „Długopolanka” w stylowych kubeczkach oraz firmowymi słodyczami. Przekonywaliśmy, że do Lądka po prostu każdy musi przyjechać po zdrowie i wypoczynek (zwłaszcza aktywny).  Zachęcaliśmy do udziału w warsztatach tanecznych podczas Festiwalu Tańca, do udziału w Przeglądzie Filmów Górskich (zgłaszanie produkcji) a przede wszystkim do przyjazdu na Wielką Majówkę, która wkrótce się rozpoczyna.

W sobotę 14 kwietnia przez ponad cztery godziny promowaliśmy Lądek Zdrój na scenie. Zespoły taneczne DAMASKUS i 4EVER stanowiły znakomite przykłady jak można nauczyć się tańczyć podczas lądeckich warsztatów a grupa wokalna LEŚNE ELFY pod kierunkiem Dominiki Barabas wzbudziła głośne aplauzy widowni. Również sama Dominika wystąpiła jako solistka (ta uzdolniona młoda osoba przyjechała aż z Katowic, gdzie uczy się w szkole muzycznej). Dodatkową atrakcję stanowił pokaz wyrobu kwiatów z bibuły w wykonaniu pani Krystyny Kopytko, która zaśpiewała też piosenkę o naszej gminie. Kwiaty z bibuły p. Krystyny i rzeźby pana Tomasza Szpali, lądeckiego rzeźbiarza były podczas trzech dni eksponowane na I piętrze Galerii w specjalnych gablotach, jako wyroby dolnośląskiego rzemiosła artystycznego. Do prezentacji artystycznych Lądka włączył się tez Hotel „Zamek na Skale” z Trzebieszowic, który przedstawił się poprzez muzykę dawną wykonywaną na fletach a para tancerzy w stylowych kostiumach zapoznała widzów z tańcami z epoki renesansu.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie prezentacji oraz uczestnikom. Podziękowanie kieruję w stronę Stanisława Zielinskiego, Dyrektora Centrum Kultury i Rekreacji, który sprawował pieczę nad częścią artystyczną. Poniżej przedstawiam skład zespołów, dzięki którym o Lądku było głośno w Galerii:
Leśne Elfy - Natalia Robak, Paulina Piaskowska, Paulina Chmielewska, Weronika Wellmann, Malwina Oliwiak, Kamila Ludwiniak, Aneta Kędzierska
Martyna Barabas, Justyna Warcaby, Michalina Ferdynus, Joanna Wysocka
Krystyna Gortych, Ola Mleczek, Patrycja Okońska.
Dominika Barabas - kierownictwo oraz pani Danuta Robak, jako opiekun ze strony rodziców.
DAMASKUS: Weronika Wellmann, Manuela Dulisz, Patrycja Forysiak, Alicja Kwaśna, Joanna Szaflik, Katarzyna Rutowicz, Marta Holc, Julia Fuglińska, Aleksandra Wilamowska.
Opiekę sprawowały jako mamy: Rutowicz Teresa, Agnieszka Maltz, Elżbieta Kwaśna.
4EVER: Paulina Danik, Magdalena Osiak, Aneta Kowalska, Urszula Grygiel, Jarosław Bernatowicz.

zespół Damaskus.jpeg
zespół 4Ever.jpeg
Leśne Elfy.jpeg
Pani Krystyna Kopytko
Obsługa stoiska
M. Bednarek, N. Komarnicka.jpeg

18.04.07 r. 
tekst i foto:
M. Bednarek