Borys Bednarek z Lądka Zdroju i Marcin Łuszczki z Bystrzycy Kłodzkiej, obaj studenci Politechniki Wrocławskiej reprezentowali Ziemię Kłodzką podczas imprezy ekstremalnej "Bergson Winter Challenge", którą w tym roku rozegrano w Karkonoszach w dniach 1 - 5 marca. Wystartowali na trasie SPEED (150 km non-stop) jako TEAM WKSG, gdyż należą od niedawna do Wrocławskiego Klubu Sportów Górskich. Pokonywali trasę rowerami lub pieszo, wykonując też zadania specjalne jak np. zjazdy na linach czy przejście przez sztolnie w Kowarach. Ani warunki pogodowe - mróz i śnieżyca - ani walka z własnym organizmem nie przeszkodziły zespołowi Borys-Marcin dotrzeć do mety. Zajęło im to 39 godzin i 59 minut, co pozwoliło uplasować się na 28 miejscu spośród 59 startujących (nie wszyscy jednak zdołali ukończyć rajd).
Młodzi zawodnicy zapowiadają dalsze starty w podobnych imprezach, jak na przykład Grand Prix Polonia w Biegach Na Orientację w Lądku Zdroju na początku lipca 2006 r.  i dziękują  za pomoc: Zakładowi "Fischland" z Trzebieszowic i Nadleśnictwu Lądek Zdrój.