Mieszkańcy lądeckiej gminy zostali bezpośrednio dotknięci wielką tragedią jaka miała miejsce w Katowicach. Pan Piotr Zaliński, Konradowianin od dawna marzył o uczestnictwie w wystawie gołębi. Obecnie poszkodowany, leży w szpitalu w Siemianowicach.
Żonę pana Zalińskiego i ich cztery córki odwiedzili w poniedziałkowy poranek 30 stycznia przedstawiciele lądeckiej OSP i Straży Miejskiej. Burmistrz Adam Szmidt zadeklarował wszelką pomoc, jaka będzie potrzebna poszkodowanemu mieszkańcowi gminy i jego rodzinie. Zdecydował również o założeniu specjalnego konta, na które można wpłacać pieniądze z dopiskiem „Pomoc dla rodziny Zalińskich”.  Pełnomocnik wojewody, burmistrz Adam Szmidt, Małgorzata Zalińska

Dnia 31 stycznia w samo południe przed domem, gdzie mieszkają pp. Zalińscy zrobiło się tłoczno. Obecny był gospodarz gminy, Burmistrz Adam Szmidt oraz Henryka Pietraga pracownik socjalny lądeckiego OSP. Wkrótce przyjechali przedstawiciele wojewody dolno-śląskiego, pełnomocnik Paweł Hreniak i Monika Ciesielska. Przywieźli żywność dla rodziny i osobny pakiet dla chorego do szpitala. Samochodem wojewody pani Małgorzata Zalińska wraz z dwoma córkami pojechała do Siemianowic. Towarzyszy jej lądecka opiekunka socjalna, która pomaga pani Małgorzacie m.in. w opiece nad dziećmi.  Gmina Lądek Zdrój dla pozostałych dwóch córek zapewnia obiady w szkole oraz zakupy w zależności od potrzeb.
Pieniądze przeznaczone na pomoc pp. Zalińskim można wpłacać na konto:
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie Oddział Lądek Zdrój
34 9588 0004 3900 1111 2000 0150
z dopiskiem: "Pomoc dla rodziny Zalińskich"

Przygotowania do wyjazdu     Kosz dla p. Zalińskiego    Pani Zalińska z córkami       Pożegnanie

31 stycznia 2006 r.
M.Bednarek