W tym tygodniu ukaże się „ŻYWIOŁOWY KALENDARZ”. Jest on fotograficzną rejestracją kilkumiesięcznych działań Pracowni Twórczej „Magazyn”. Zdjęcia pochodzą z warsztatu fotografii artystycznej połączonego z zajęciami 1.jpeg warsztatowymi z makijażu teatralnego oraz spektaklu plenerowego „Żywioły”. Spektakl ten miał swoją prapremierę na lądeckim Rynku w Dniu Patrona Miasta i był prezentowany m.in.  w Gdańsku z okazji 13-lecia Europejskiego Ośrodka Integracji Europejskiej Teatru „Znak”,  w Poznaniu na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Malta” i w Nowym Mieście Lubawskim  na XXV Festiwalu Nowej Sztuki.
Kalendarz wydany będzie w formacie A2, 13 stron,  do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju, pl. Staromłyński 5.
Wydawca serdecznie dziękuje wszystkim osobom które wspomogły wydanie kalendarza: Dorocie Komornickiej – prezesowi Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, Burmistrzowi Lądka Zdroju – mgr inż. Adamowi Szmidtowi, Burmistrzowi Stronia Śląskiego – Zbigniewowi Łopusiewiczowi, oraz firmom L.R.M Puk – Budownictwo Wodne i Ziemne, Agencji Reklamowej „Halo” oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Stroniu Śląskim.

Wydanie  kalendarza jest zwieńczeniem projektu „Pokażemy wszystkim co umiemy” dofinansowanego ze środków programu „Działaj lokalnie IV” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.