„I właśnie w taka noc ktoś otworzył drzwi, ktoś na kogo wciąż czekamy...”
Tak śpiewała młodzież z Gimnazjum Publicznego im. Gen. St. Maczka w Lądku Zdroju podczas przedstawienia jasełkowego „Wspólne kolędowanie”, które zaprezentowane zostało 19 grudnia w sali Kinoteatru.
Spektakl jasełkowy Był to spektakl złożony z dwóch części, połączonych muzyką. W części pierwszej sceny z życia świętej rodziny przeplatały się z epizodami współczesnymi, które nawiązywały do problemów z jakimi boryka się człowiek w dzisiejszych czasach – samotność, uleganie nałogom, ucieczka od rzeczywistości i prawdziwych wartości. Narodziny Dzieciątka i walka dobrych i złych duchów o duszę Heroda – pokazane w części drugiej – stanowiły już o bardziej tradycyjnym „jasełkowym” charakterze spektaklu. Spektakl jasełkowy

Występowała młodzież z Koła Teatralnego i z klasy Ib, która przygotowała przedstawienie pod opieka nauczycielek: Doroty Olejnik i Justyny Woś.
Za wkład pracy i piękne przedstawienie wprowadzające w przedświąteczny nastrój podziękował młodzieży i nauczycielom Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju. Złożył również życzenia świąteczne zgromadzonej w Kinoteatrze publiczności.
Kiermasz ozdób

 


W holu prowadzony był przez całe popołudnie Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie przygotowali szereg ozdób świątecznych – były wieńce plecione ze świerków, zabawne i kolorowe lampiony, kolorowe aniołki wypiekane z masy solnej oraz kartki świąteczne. Wśród kupujących byli też kuracjusze, którzy wyrażali się z podziwem o zdolnościach naszej młodzieży.