Pierwszy tydzień ferii pokazał, że mobilizacja sił i środków przeprowadzona z inicjatywy Burmistrza Adama Szmidta czyli współpraca kilku instytucji: szkół gminnych, Centrum Kultury i Rekreacji oraz Gminnego Centrum Informacji była ze wszech miar słuszna. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty taneczne prowadzone przez członkinie zespołu „Damaskus”. W rytm współczesnych przebojów ćwiczyły małe i większe „tancerki” i co odważniejsi chłopcy. Efektem trzech dni warsztatów był pokaz zorganizowany z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 20 stycznia o godz. 11.00 w Kinoteatrze. Prawdziwą niespodzianką dla przybyłych babć i dziadków były wręczone po programie tanecznym tulipany, wnoszące powiew wiosny w to styczniowe święto . Wraz z dziećmi tulipany wręczał Adam Szmidt Burmistrz Lądka Zdroju. W holu Kinoteatru goście mogli obejrzeć wystawę plastyczną „My się zimy nie boimy”, która powstała po przeprowadzonym wcześniej konkursie. 

       Dla tych, którzy zamiast rysować, bawić się w gry integracyjne czy tańczyć wolą sport w czystej postaci, zaproponowano Turniej Piłki Siatkowej w Trzebieszowicach (chętne dzieci z Lądka mogły zapisać się na bezpłatny przejazd) lub „Zimowe szaleństwo” – zawody saneczkarskie na stoku popularnie zwanym Ośla Łączka. Po brzegi wypełniona była sala Kinoteatru podczas seansów filmowych (dzieci i młodzież sami konsultowali jakie filmy chcą obejrzeć). Być może dlatego, iż wystarczyła 1 złotówka, by obejrzeć np. „Olivera Twista” (a to dzięki sponsorom). Tradycyjnie dużym  zainteresowaniem cieszyły się dyskoteki dla mniejszych i starszych.
       

         W drugim tygodniu będą trwały warsztaty taneczne z „Damaskusem” (ich pokaz zaplanowano jako podsumowanie akcji 28 stycznia w Kinoteatrze o godz. 15.00), lepienie bałwanów ze śniegu (24 stycznia, godz. 11-13 k. Kinoteatru), seanse filmowe, dyskoteki. Ferie, to czas gdy dzieci i młodzież powinni odpocząć od nauki i patrząc na propozycję zajęć, dzieciom lądeckim z pewnością się to uda.

Małgorzata Bednarek

dzień Babci i Dziadka    dzień Babci i Dziadka    dzień Babci i Dziadka   

seans filmowy       dzień Babci i Dziadka      dyskoteki

  dyskoteki    dyskoteki    bal przebierańców   

   bal przebierańców    bal przebierańców    warsztaty taneczne

wystawa pokonkursowa     zawody saneczkowe       zawody saneczkowe

dyskoteka      dyskoteka     dyskoteka