W dniach 12-14 lutego 2010 r. we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne, które odwiedziło ok. 12 tys. osób. Bogate i różnorodne stoiska oferowały zainteresowanym szereg usług, m.in.: degustację regionalnych przysmaków, odprężające masaże, podróże marzeń, konkursy, ale przede wszystkim zapoznanie się z największymi walorami i atrakcjami miast. 
Lądek-Zdrój pokazał się na stoisku zorganizowanym wspólnie przez Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. i Centrum Kultury i Rekreacji. Przez trzy dni lądeckie oferty turystyczne i uzdrowiskowe przedstawiali: z Centrum Kultury i Rekreacji: Małgorzata Bednarek i Gracjana Pazdyk oraz z Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.: Anna Zalewska, Katarzyna Idzikowska, Sławomir Sokołowski i Paweł Gancarz. Pomocą służył również Lechosław Siarkiewicz, przewodnik sudecki. Przedstawiając ofertę bazy noclegowej, zabiegowej, kulturalnej i turystycznej lądczanie zachęcali do odwiedzin najstarszego uzdrowiska w Polsce. Spośród materiałów prezentowanych na stoisku dużym zainteresowaniem cieszyły się nowości: kalendarz imprez na 2010 r. i folderek ze zaktualizowaną bazą usługową. 
Dużą atrakcją tegorocznych targów były spotkania z gośćmi specjalnymi. W tym roku byli to: Wojciech Cejrowski i Martyna Wojciechowska. Głośne nazwiska przyciągnęły fanów a tym samym więcej publiczności targowej, ku zadowoleniu wystawców i organizatorów.

Gracjana Pazdyk
Informacja Turystyczna, Lądek-Zdrój

 CIMG7556.jpeg