Już ruszył wyciąg narciarski w Lądku Zdroju. Położony niemal w obrębie miasta – ul. Kopernika – stanowi atrakcję dla dzieci i dorosłych. Nie trzeba poszukiwać środka transportu, by dojechać do innych miejscowości, wystarczy zarzucić narty na ramię lub wypożyczyć je na miejscu. Wyciąg czynny jest codziennie w godz. 10 – 16, a od 18-tej proponuje się jazdy nocne, gdyż zamontowane jest tu oświetlenie. Za 10 zjazdów (karnety) zapłacimy tylko 8 i 12 złotych. 
Również miłośnicy nart biegowych znajdą dla siebie atrakcje. Dwie malownicze trasy, oznakowane pomarańczowo-czerwonymi kolorami:
Pierwszy szlak prowadzi po masywie Dzielca, wokół jego wyższej kulminacji Szubienicznej Góry i liczy około 3 km przy różnicy wzniesień około 138 m. Początek na wys. 465 m n.p.m. u zbiegu ul. Cichej i Miłej, dalej biegnie nieco stromo Aleją Leśną do Drogi Madejowej na wys. 584 m (Szubieniczna Góra). Z tej kulminacji, szlak schodzi łagodnie serpentynami Drogi Madejowej do Drogi Dębowej i ul. Bema na wys. 446 m n.p.m.
Drugi szlak prowadzi wokół Trojaka liczy około 9 km przy różnicy wzniesień 258 m. Początek na wys. 440 m przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Moniuszki (obok parkingu strzeżonego), dalej prowadzi ul. Moniuszki, Drogą  Jadwigi, Promenadą św. Jadwigi przez Rondo Małe (500 m), Drogą Wjazdową, do Ronda Dużego (1,5 km) na wys. 531 m. Stąd w lewo Drogą „Wielka Okólna” na wys. 698 m do rozdroża Zamkowego  (2,5 km) i dalej Drogą Jelenią przez rozdroże na Zielonej Polany (603 m) Drogą  Wielką Okólną szlak schodzi do Ronda Dużego (2,5 km) zamykając pętle. Zjazd do ul. Kościuszki 1,5 km. Do uprawiania tzw. narciarstwa śladowego – biegowego można wykorzystać też około 70 km znakowanych letnich szlaków górskich i spacerowych przebiegających w okolicy Lądka Zdroju.

Skuter śnieżny Straży Granicznej przeciera szlak narciarski
Obie trasy zostały przetarte skuterem śnieżnym dzięki współpracy Gminy ze Strażą Graniczną. 

A jeśli ktoś woli spokojniejszą rekreację śnieżną to miejscowe stadniny zapraszają na kuligi i przejażdżki saniami.

Po wyczynach narciarskich, spacerach i kuligach polecamy bogatą bazę odnowy biologicznej.