Obecni w dniu 14 stycznia br. na sali Kinoteatru słuchacze, stali się świadkami narodzenia nowej tradycji w naszym mieście. A raczej odnowienia tej tradycji, gdyż takie powitania Nowego Roku organizował w latach dziewięćdziesiątych XX wieku Wielki Dyrygent Robert Satanowski. Obecnie Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju postanowił kontynuować muzyczne spotkania noworoczne. Z jego inicjatywy organizacją koncertu zajęło się Centrum Kultury i Rekreacji. Zaproszono muzyków z Orkiestry Dętej Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej.Koncert Noworoczny.jpeg
Warto odnotować, że wśród członków zespołu grało dwoje młodych muzyków lądeckich: Justyna Sokołowska i Łukasz Przepióra. Spośród bogatego repertuaru, działającej od 1998 r. orkiestry, usłyszeliśmy popularne marsze i swingujące standardy z lat 30-tych minionego stulecia. Muzyka przywoływała obraz letniego popołudnia na uzdrowiskowej promenadzie, gdzie przechadzają się kuracjusze i wczasowicze. I takie też przesłanie powinno towarzyszyć koncertowi noworocznemu – byśmy patrzyli w przyszłość z nadzieją, otoczeni bliskimi i ich ciepłymi uczuciami, bez problemów z pracą i byśmy zaznawali chwil relaksu i wypoczynku.
Koncertującej orkiestrze serdecznie podziękował w imieniu słuchaczy Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju, życząc wszystkim zebranych powodzenia i pomyślności w całym 2006 roku.