Wyciąg narciarski w Lądku Zdroju na stoku Trojaka ma już swoją długoletnią tradycję. Obecnie powstały nowe możliwości rozwoju – obecny właściciel zapowiada rozbudowę i przedłużenie trasy zjazdowej. Tymczasem dzięki wspaniałej zimie, na stoku odpowiednio przygotowywanym przez ratrak szusuje wielu mieszkańców i gości uzdrowiska. Dużym atutem jest funkcjonujące oświetlenie, co umożliwia jazdy wieczorne.

Właśnie w godzinach wieczornych 22 lutego odbyły się kolejne zawody narciarskie, tym razem o Puchar Burmistrza Lądka Zdroju. Bramki na trasie oświetlały dodatkowo pochodnie, co dodawało scenerii malowniczości. W 4 kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 39 osób i po podsumowaniu czasów dwu przejazdów wyniki przedstawiały się następująco:


W kategorii 7-13 lat wygrali:

I - Radogost Martynowski

II – Maciej Wierzejski

III – Kamil Spaczyński

 
14 – 16 lat:

I - Paweł Szczyrk

II – Mateusz Giryndt

III – Michał Pożywiło

 
17 – 19 lat:

I – Paweł Dorosz

II – Magda Warzocha

III – Agata Cieślak

 
19 – 100 lat:

I - Sebastian Olejnik, który za najlepszy wynik otrzymał Puchar Burmistrza Lądka Zdroju

II - Adrian Słoniewski

III - Błażej Giemza

 
Należy dodać, że wystartowało również trzech zawodników niejako w piątej kategorii, do lat 7 – Michał Słoniewski, Kacper Łabuda i Kacper Krawczyk, których potraktowano jak pełnoprawnych zawodników mierząc im czas i wręczając dyplomy udziału w zawodach. Świetny wynik uzyskał dr Rafał Wołk, mieszkaniec Lądka, na co dzień pracownik AWF we Wrocławiu, który na stok lądecki przybył prawie wprost z Turynu, jako II trener polskiej kadry saneczkarskiej.

Wręczenie nagród odbyło się z udziałem samego gospodarza gminy, Burmistrza Adama Szmidta. Wręczył on puchar Sebastianowi Olejnikowi z życzeniami dalszych sukcesów.

Poza konkursem, na stoku zjeżdżali członkowie młodzieżowej drużyny strażackiej z Goedereede, partnerskiej gminy z Holandii, którzy akurat przebywali w Lądku. Kibicowali im burmistrz i sekretarz z Goedereede oraz szef tamtejszej straży pożarnej.

Można powiedzieć, iż zawody na stoku Trojaka odbyły się w prawdziwie międzynarodowej atmosferze.

24 luty 2006 r.

M.Bednarek