27 maja w Lądku Zdroju w Kinoteatrze przy ulicy Orlej 7 o godzinie 17.00 odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na wykup 2 źrebaków. Wystąpią zespoły: Sans Example, LaResistance oraz Gran’s. Gwarantujemy wspaniałą zabawę! Wstęp: 5 zł.

Kolejne wołanie o pomoc... Kolejne 2 życia czekające na ratunek. Dwa roczne źrebaki stojane niedaleko Lublinca. Jasnogniady piękny ogierek - Golden i jego koleżanka – Delta, ciemnogniada, szalona klacz, potrzebują pomocy. Los się do nich uśmiechnął. Fundacja TARA zaoferowała swą pomoc. 2 zupełnie zdrowe, śliczne źrebaczki znikąd… trafiały z rąk do rąk… przeznaczone pod nóż… Czy życie tych dwóch aniołków ma się skończyć dlatego że nikt nie chciał ich odkupić? Nie możemy tego tak zostawić! Golden- dostojny młody książe prezentuje wspaniałe maniery, w jego oczach widać morze miłości, którą chciał by komuś ofiarować i której sam też pragnie. Delta - radosna, niepokorna młoda dama. Bije od niej niesamowita żywiołowość, siła, młodość i błysk w oku. Nie możemy pozwolić by te źrebaki zakończyły swe życie w rzeźni. Na szczęście na ziemi jest miejsce, gdzie znajdą one spokój - TARA (www.tara.abc.pl). Gdyby nie pomoc Fundacji, życie tych koni zamieniłoby się w piekło.

Uratowanie życia tych pięknych zwierząt jednak kosztuje. Obecny właściciel zdecydował się sprzedać je za 4000 zł. Celem koncertu jest zebranie przynajmniej części tej kwoty. Nie bądźmy obojętni na los tych zwierząt. Pomóżmy im przywrócić nadzieję w człowieka.

Koncert organizuje wolontariat działający przy Gimnazjum Publicznym im. Gen. Stanisława Maczka w Lądku Zdroju pod opieką Pani Doroty Olejnik oraz Magda Warzocha.

inf. Magda Warzocha