W dniu 26 sierpnia br. odbył się ostatni koncert z cyklu "Lądeckie Lato Muzyczne". Była to okazja, by Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju podziękowało wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli zrealizować cykl koncertów IV Lądeckiego Lata Muzycznego stanowiących ważny element promocyjny naszego uzdrowiska.

A oto współorganizatorzy tegorocznego Lądeckiego Lata Muzycznego:
1.Uzdrowisko Lądek Długople S.A.
2.Hotel Zamek na Skale w Trzebieszowicach
3.Pwiatowy Bank Spóldzielczy w Strzelinie O/Lądek Zdrój
4.Willa „Aleksander”
5.Mariusz Ciesielski Hotel Lido
6.Centrum Konferencyjno Rehabilitacyjne „Złoty Łan”
7.Dom Wczasowy SUN VITA
8.Dom Wczasowy MAGNOLIA
9.Dom Wczasowy APIS
10.Ośrodek Wczasowy «Bankowy”
11.Willa Janina
12.Willa Elysjum
13.Firma Toch (Zbigniew Toch)
14.Ośrodek Wczasowo Kolonijny „Hel”
15.Pokoje gościnne JAMKA
16.Kawiarnia „Maleńka”
17.Hotel MIR - JAN
                                                                        Dyrektor Centrum Kultury iRekreacji 
                                                                                                      Stanisław Zieliński


IV LLM    IV LLM    IV LLM

         Ostatni, piąty tydzień IV Lądeckiego Lata Muzycznego już w pełni. Za nami lato pełne najpierw tańca, potem muzyki. I to muzyki żywej w wykonaniu artystów znakomitych, a często nawet wybitnych.
         Na naszych oczach /i uszach/ odradza się tradycja zdrojowego muzykowania, co powinno wszak być naturalnym elementem kuracji zdrojowej, jej uzupełnieniem muzykoterapią. Ale nie tylko to stanowi o wartości Lądeckiego Lata Muzycznego: dzięki obecności muzyki w Lądku, jakże wielu gości uzdrowiska, a i stałych mieszkańców także mimo woli nieraz albo z przypadku bierze udział w wydarzeniach muzycznych, słuchając rzeczy, z którymi gdzie indziej by się nie zetknęli. Jakże wreszcie wielu decyduje się na Lądek właśnie ze względu na Lato Muzyczne, na spotkania z wokalistami i instrumentalistami znanymi z ubiegłych lat, którzy wzbudzili szczególną sympatię widowni! 
        I szczęśliwie się składa, że większość wykonawców lat poprzednich, oczarowanych lądeckim klimatem, krajobrazem, architekturą, tradycją i bogatą historią, wraca tu, by raczyć nas swoją sztuką. Od lat gościmy przecież Opolski Kwintet Dęty Blaszany, który najwięcej koncertuje w plenerze; ponownie przyjechał nie mniej lubiany Kwartet Saksofonowy „Saxesfull” czy Duet Perkusyjny z Wrocławia. Wracają do Lądka soliści teatrów muzycznych Gliwic, Bytomia, Wrocławia: Jolanta Kremer, Arkadiusz Dołęga, Grażyna Griner, Leopold Stawarz, Magdalena Kulig, Maciej Musiał. Pierwszy raz natomiast gościł w tym roku  Patrycy Hauke, solista Opery Śląskiej, młodzi soliści z Wrocławia: sopran Wioletta Wysocka i skrzypek Bartosz Bokun. I wreszcie w ostatnim tygodniu mamy grono wybitnych muzyków: Renatę Drozd, solistkę Lubelskiego Teatru Muzycznego, zapamiętaną szczególnie ze świetnego show wraz z Waldemarem Malickim na ostatnim Festiwalu Opolskim. Wraz z nią słynni instrumentaliści z Katowic - skrzypek Adam Musialski wraz z siostrą Beatą, pianistką. A do tego znany duet gitarowy Kupiński - Lubina z przebojami mistrzów gitary klasycznej.
        Aż trudno w to uwierzyć, ale od soboty 22 lipca do niedzieli 20 sierpnia odbyło się już 30 koncertów! IV Lądeckie Lato Muzyczne, jak co roku organizowane jest przez lądeckie Centrum Kultury i Rekreacji dzięki wspaniałomyślnemu wsparciu ze strony licznych dobroczyńców.

 Do zobaczenia w przyszłym roku w czasie jubileuszowego V Lądeckiego Lata Muzycznego.
Jacek Woleński