Sygnalistyka myśliwska jest tak stara, jak łowiectwo. Powstała, aby uczestnicy polowania nie przeszkadzali sobie wzajemnie. W czasach, gdy lasy roiły się od łowców, psów i nagonki, odgrywane na trąbkach lub rogach sygnały miały zapobiec chaosowi.
Współczesne polowania wyglądają inaczej, niż przed wiekami. Z ponad trzydziestu melodii, które musiał rozróżniać dawny myśliwy, dziś podczas łowów używa się już tylko kilku, głównie dla bezpieczeństwa: zakaz strzału w miot, rozładuj broń; lub dla zachowania tradycji: powitanie, pasowanie myśliwskie, dzik na rozkładzie zając na rozkładzie, itd.
19 maja 2007 r. uczestników konkursu powitał o godz. 10.00 w Amfiteatrze Adam Szmidt, Burmistrz Lądka Zdroju, wyrażając zadowolenie, że bogaty w wody termalne i tradycje kulturalne kurort stał się miejscem kolejnego cyklicznego wydarzenia artystycznego. Efekty konkursowych zmagań ogłoszono w godzinach popołudniowych w rynku. Lista nagrodzonych była długa, gdyż soliści i zespoły startowali w kategoriach: D, C, B, A oraz w G (tylko zespoły). Grand Prix i Kryształowy Róg otrzymał Zespół Sygnalistów Mysliwskich przy Nadleśnictwie Złotoryja. Trzech solistów zakwalifikowano do konkursu „O Róg Wojskiego 2008”: Dawid Gądała kl. A (Nadleśnictwo Góra), Andrzej Majewski kl. B (Nadleśnictwo Złotoryja), Adrian Bezeg kl. C (Nadleśnictwo Ruszów).
 W klasie A trzecie miejsce zajął Oktawian Kopeć, mieszkaniec Lądka Zdroju, obecnie studiujący leśnictwo w Poznaniu (na zdjęciu). Organizatorami konkursu byli: Polski Związek Łowiecki Okręg Wałbrzych, Nadleśnictwo Lądek Zdrój i Gmina Lądek Zdrój.

sygnaliści 1.jpeg
sygnaliści 2.jpeg

22 maja 2007 r.
tekst i zdjęcia:
M.Bednarek