Bieganie to nasza pasja - zmaganie się z dystansem, czasem, własną słabością - to wyzwania, którym chcemy sprostać. Kwietne Biegi - sztafeta dla wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć to wyzwanie, być może najdłuższą i najliczniejszą sztafeąa świata.Wysiłki na trasie, naszemu Przewodnikowi na ''Długim Dystansie'' - Janowi Pawłowi II, w hołdzie składamy.

We wtorek w nocy, 29 maja 2007 r., przez teren gminy Lądek Zdrój, już drugi raz przebiegła sztafeta Kwietnego Biegu - imprezy mającej upamiętnić postać Jana Pawła II, a szczególnie jego pierwszą pielgrzymkę do ojczyzny w czerwcu 1979 r. Pomysł przygotowania biegu został zaproponowany przez krakowskiego maratończyka Andrzeja Madeja, natomiast formuła biegu została doprecyzowana w trakcie wielu rozmów z biegaczami skupionymi w KKB ''Dystans'' Kraków oraz w TKKF Leskowiec Wadowice. Kwietny Bieg to ogólnopolska sztafeta wzdłuż granic kraju, w sumie 3550 km. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w sobotę 26 maja, w Słubicach, i tam też się zakończyła 10 czerwca, w dniu 28-rocznicy zakończenia pierwszej papieskiej pielgrzymki.  
Na przejęcie sztafety na granicy gmin Lądek Zdrój/Stronie Śląskie w Stójkowie o godz. 1-ej w nocy czekała liczna reprezentacja lądecka - uczniowie szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, strażacy OSP - na czele z Adamem Szmidtem, Burmistrzem Lądka Zdroju. Policja, samochody strażackie i auta z Klubu "Quattro" zabezpieczały bieg i poodwoziły tych, co chcieli odpocząć. Najgorszy odcinek to była oczywiście droga wiodąca na Złoty Stok, wspinająca się z Orłowca na Przełęcz Jaworową. Przed tablicą upamiętniającą Mariana Bublewicza zarządzono krótki postój i zapalono znicze. Po około 2,5 godz. wszyscy uczestnicy - około 80 osób - przybyli na granicę z Gminą Złoty Stok, której burmistrzowi przekazano szarfę biegu.

Lądek1-przed startem.jpeg
Lądek2-zaraz odbieramy flagę.jpeg
Lądek3-nasi ruszyli.jpeg
Lądek4-strażacy pilnują bezpieczeństwa.jpeg
Lądek5-znicze ku pamięci M.Bublewicza.jpeg
Lądek6-spotkanie z organizatorami biegu z Krakowa.jpeg
Lądek7-przekazanie flagi Zotemu Stokowi.jpeg
Lądek8-odpoczynek przy ognisku.jpeg

tekst i foto: Małgorzata Bednarek